Ana Sayfa internet Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

1205
0

İkinci el telefon kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi olan ağda kayıtlı değil hatası ile karşınızdayız. Eğer sizler de teknolojiyi daha ekonomik bir şekilde takip etmek isterseniz, ikinci el akıllı cihaz tercihinde bulunabilirsiniz.

Malumunuz dolar yükseldi ve ekonomimiz her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor. Hal böyle olunca teknolojiyi takip etmek de daha zor bir hal alıyor. Sizler de ikinci el cep telefonu dünyasını inceleyerek bütçenize uygun cihazlara daha kısa sürede erişim sağlayabiliyorsunuz.

Burada karşınıza çıkabilecek sorunları da göz önünde bulundurmalı ve daha dikkatli seçimler yapmalısınız. Ağda kayıtlı değil hatası, genellikle bu cihazlarda ortaya çıkıyor ve kullanıcıları sıkıntıya sokabiliyor. Dilerseniz ilgili konu üzerine detayları konuşalım ve neler yapabileceğimize de hep birlikte göz atalım.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Hangi Durumlarda Yaşanıyor?

Imei numarası kopyalanmış ya da çalıntı cihazlarda bu sorun ile karşı karşıya gelmeniz gayet normal bir durumdur. İkinci el cihaz almak elbette ekonomik ancak yaşayacağınız sorunlar ciddi riskler taşıyabiliyor ve birçok cihaz sahibinin de bu sorunlar ile karşı karşıya geldiğini üzülerek belirtmek gerekiyor.

İkinci el cihaz satın alacak olursanız eğer bunu köklü firmalar aracılığı ile yerine getirmeniz ve güvenilir adresleri tercih etmeniz kesinlikle çok daha doğru ve çok daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede karşı karşıya geleceğiniz sorunları da en aza indirgemiş olacaksınız.

Ağ Operatörü

Ayarlar- bağlantılar- diğer ağlar ve mobil ağlar adımlarını takip ederek sizler de operatör seçiminizi yapabilirsiniz. Kısa bir süre bekledikten sonra telefonunuz eski haline dönecektir. Operatör seçiminin hatalı ya da eksik bir şekilde yapılması da bu sorunu ortaya çıkartabiliyor ve sizlere bahsettiğimiz adımları takip ederek sorunu kısa bir süre içerisinde çözümleyebilirsiniz.

Aksi bir durum söz konusu ise ve cep telefonlarınızın çalıntı olduğunuzu fark etmiş iseniz eğer yapacağınız bir şey kalmıyor. Bu durumu ilgili mercilere bildireniz kesinlikle daha doğru olacaktır. İleride başınıza birçok farklı sorun açılabilir ve bu riski almak yerine bu sıkıntılı durumu bildirmek önceliğiniz olmalıdır.

Imei Kontrolü

Mobil operatör işlemi herhangi bir şekilde fayda sağlamadığı takdirde imei kontrolü yapmanız daha doğru olacaktır. *#06# tuşlaması yaptıktan hemen sonra imei numarası sorgulamasını sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Resmi kayıtlarda herhangi bir sorun gözükmüyorsa eğer bahsettiğimiz adımlar işinize yarayacak ve fayda sağlayacaktır ancak kopyalama ya da farklı bir illegal durum söz konusu ise ne yazık ki durumu bildirmek zorundasınız.

Yetkili merciler konu ile ilgilenecek ve iyi niyetinizi de göz önünde bulundurarak sizlere yardımcı olacaktır. Ülkemizde bu suç çok fazla işleniyor ve özellikle ikinci el cihaz kullanıcıları bu sorun ile daha sık bir şekilde karşı karşıya geliyorlar. Dikkatli olmakta fayda var ve alabileceğiniz önlemleri de yine sizinle paylaşmaya çalışıyoruz.

Flashlama İşlemi

Root yetkisi olan android cihazlarda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz ancak teknik bilgi gerektiren ve profesyonellerin yerine getirebileceği işlemlerden bir tanesidir ve yapacağınız herhangi bir hatada cihazlarınız farklı sorunlar yaratabilir. Sistemsel bir sorun varsa eğer bu işlem neticesinde bu sorundan kurtulacaksınız ancak az önce de dile getirdiğimiz gibi profesyonel bir kullanıcı tarafından yapılmalı ve uygulanmalıdır. Dilerseniz servis desteği alabilirsiniz ve bu sayede karşınıza çıkabilecek sorunlardan da kurtulmuş olacaksınız. Teknik destek ekipleri, bu çözümün işe yarayacağını tespit ettikleri anda süreci başlatıyorlar ve cep telefonlarınızı kısa süre içerisinde teslim ediyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz