Ana sayfa Mobil Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme

Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme

229
0

Sohbet uygulaması olarak hayatlarımıza girdiği günden bu yana çok sayıda insan tarafından tercih edilen Whatsapp, işlevsel bir uygulama olmasının avantajlarını da en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor. Whatsapp grup oluşturmadan toplu mesaj gönderme ayrıcalığı da uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi ve kullanıcılara büyük kolaylık sunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Bunun için ek bir uygulamaya ya da programa ihtiyaç duymuyorsunuz ve direkt Whatsapp üzerinden sorunsuz bir şekilde işlem yapabiliyorsunuz. Peki ama nasıl dediğinizi duyar gibiyiz… Dilerseniz bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde inceleyelim ve konu ile ilgili soru işaretlerini de ortadan kaldıralım.

Whatsapp Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme

  • Android işletim sistemine sahip iseniz eğer sizler de uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta butonuna tıklayarak ilgili pencereye erişim sağlayabilirsiniz. Burada sizleri bekleyen yeni toplu mesaj ibaresini göreceksiniz ve bu ibareye geçiş yaptığınız takdirde tüm kişi listeniz sıralanacak ve dilediğiniz mesajı toplu olarak gönderme şansı elde edeceksiniz.
  • IOS işletim sistemine sahip olanlar ise sohbetler penceresine giriş yaptıktan hemen sonra toplu mesaj listeleri seçeneğini tercih etmek durumundadır. Bu seçeneği kullanarak sizler de Whatsapp kişi listenizdeki herkese aynı mesajı iletebiliyorsunuz.

Farklı Bir Uygulamaya İhtiyaç Yok!

Yazımızın başında Whatsapp’ın ne kadar işlevsel bir sohbet uygulaması olduğundan söz etmiştik. Bu konuda gerçekten iyiler ve toplu mesaj göndermek istediğinizde de dakikalarca grup oluşturmanıza gerek kalmıyor. Uygulama içerisinde tüm işlemleri ücretsiz ve sorunsuz bir şekilde çözümleyebiliyorsunuz. Daha da önemlisi farklı bir programa ihtiyacınız kalmıyor.

Birçok kaynakta bu işlemi yapmak için program önerisi sunuluyor ancak bir kez daha belirtmek isteriz ki bu programlara gerek duymayacaksınız ve direkt Whatsapp üzerinden sizler de mesaj gönderiminde bulunabileceksiniz. Eğer dilerseniz grup da oluşturabilirsiniz ancak bu çok daha zahmetli olacak ve zamanınızı çalacaktır. Özel günlerde ya da önemli bir bilgilendirme durumunda daha fazla insana mesaj göndermeniz gerekebilir ve Whatsapp sayesinde bu işlemi de sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Farklı İşletim Sistemlerinde de Kullanılabilir

Bazı uygulamalar yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlarda hizmet verirken Whatsapp gibi profesyonel uygulamaların her iki işletim sisteminde de en iyi şekilde hizmet verdiğini görebiliyoruz. Aynı şekilde uygulama içerisinde sunulan hizmetlerden de faydalanabiliyorsunuz ve toplu mesaj gönderme eylemi de bunlardan bir tanesidir. Yukarıda maddeler halinde işledik ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini sizlere aktardık.

Ios ve Android işletim sisteminde bu özellikten faydalanabiliyorsunuz. Toplu mesaj çoğu zaman hayat kurtarıyor ve sizler de anlık mesajlarınızı daha kalabalık gruplara aktarabiliyorsunuz. Tek bir mesajı daha fazla insana ulaştırmak için bu uygulama kesinlikle yeterli olacaktır.

Özel Günlerde Hayat Kurtarıyor

Bayram, yılbaşı ve benzeri kutlama anlarında daha kalabalık gruplara mesaj atmak istiyorsanız eğer bunu Whatsapp ile yerine getirebilirsiniz. Sayısız insana ulaşmak ve bunu tek tek seçerek yapmak elbette zor ancak Whatsapp ile birlikte toplu mesaj seçeneğine saniyeler içerisinde erişim sağlıyor ve sizler de gönderimi daha sağlıklı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

İnsanların neden bu uygulamayı tercih ettiklerini anlamak çok da zor olmayacaktır ve zaten kullanmaya başladığınız andan itibaren bunu sizler de daha net bir şekilde fark edeceksiniz. Uygulama için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmıyor ve daha da önemlisi kullanmaya devam ettiğiniz süre boyunca uygulama içi hizmetler için de sizler de para talep edilmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here