Ana Sayfa instagram Instagram’da Arşivlenen Fotoğraf Nerede?

Instagram’da Arşivlenen Fotoğraf Nerede?

484
0

Sosyal medya devlerinden bir tanesi olan Instgram, etkileşimin en yoğun ve en hızlı olduğu mecra olarak karşımıza çıkıyor. An itibarıyla milyonlarca üyeye sahip durumdalar ve bu üyeler ile birlikte popülaritesini de daha güçlü bir hale getiriyor. Bugünkü yazımızda sizlere ınstagram’da arşivlenen fotoğraf nerede? Yanıtını vereceğiz. Bu yanıt ile birlikte sizler de fotoğraflarınızı dilediğiniz an arşive kaldırabilecek ve aynı zamanda dilediğiniz an arşivlediğiniz fotoğraflara saniyeler içerisinde erişim sağlayabileceksiniz.

Instagram’da arşivlenen fotoğraf nerede? Sorusuna yanıt vermeden önce dilerseniz arşiv hizmetinin ne işe yaradığını da hep birlikte incelemiş ve görmüş olalım. Profilinizde yer almasını istemediğiniz ya da bir zaman sonra paylaşmak adına kayıt etmek istediğiniz fotoğraflar olabilir. İnstagram, bu talebinizi en iyi şekilde yanıt vermeyi başarıyor ve arşiv özelliği ile birlikte karşımıza çıkıyor. sizler de bu özellikten ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz ve dilerseniz neler yapmanız gerektiğine hep birlikte göz atalım.

instagram Arşiv Nerede?

Arşivleme işlemi ile birlikte beğenilerinizin kaybolacağını düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Fotoğrafı doğrudan arşive attığınız takdirde beğenileriniz aynı şekilde kalıyor ve arşivden çıkardığınızda da bu beğenilere doğrudan erişim sağlayabiliyorsunuz. Peki ama arşivlediğim fotoğraflar nerede? Gelin hep birlikte bu soruya da detaylı bir şekilde yanıt verelim.

Profillerinize giriş yaptıktan hemen sonra sol üst köşede yer alan saat ibaresine tıklamanız yeterli olacaktır. Arşivlediğiniz tüm fotoğraflarınız bu bölümde yer alıyor ve ne zaman isterseniz yine tek bir tık ile sizler de arşive erişim sağlayabiliyorsunuz. Bazı kullanıcılar, saat ibaresinin yer almadığını dile getiriyorlar ve bu konudaki şikayetlerine de devam ediyorlar. Endişe etmeyin, hesabınız güncel olmadığı için bu sembole ulaşamıyorsunuz.

Instagram uygulamasını güncellediğiniz takdirde sizler de arşive erişim sağlayabilecek ve görüntüleme elde edeceksiniz. Dilerseniz arşivleme özelliğinin nasıl ve ne şekilde kullanılacağına da yine hep birlikte göz atalım ve bu konudaki soru işaretlerinizi de ortadan kaldırmaya çalışalım. Yapmanız gereken şey gayet basit ve az sonra bahsedeceğimiz adımları doğru bir biçimde takip ettiğiniz takdirde sizler de herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Arşiv Nasıl Kullanılır?

Yayınladığınız herhangi bir gönderiyi arşive eklemek isterseniz eğer sizler de fotoğrafın hemen yanında yer alan üç nokta simgesine tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan arşivle yazısına onay verdiğiniz takdirde işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız. Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve dilediğiniz kadar ekleme yapabiliyorsunuz. Bu işlem ile birlikte sizler de en özel fotoğraflarınızı yıllar sonra takipçilerinizin karşısına çıkartabilir ve bir kez daha yoruma açık hale getirebilirsiniz. Bu özellik kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edildi ve hali hazırda kullanılmaya da devam ediliyor. Peki ama arşivlediğimiz fotoğrafları nasıl tekrar paylaşabiliriz? Merak etmeyin bu soruya da yine detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız.

Arşivden Fotoğraf Paylaşma

Az önce bahsettiğimiz gibi profilinizdeki saat simgesine tıklamanız gerekiyor. İlgili fotoğrafı bulup paylaş butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede bir kez daha profilinize aktaracak ve takipçileriniz ile paylaşmış olacaksınız. Eğer isterseniz arşivinizi dilediğiniz an düzenleme şansına da sahipsiniz. Bu düzenlemeyi yaparken sil butonu da karşınıza çıkıyor ve silme eylemini de sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Instagram arşiv özelliğini bu şekilde özetlemek istedik ve zaten kurcalamaya başladığınızda sizler de ne kadar kolay bir işlem olduğunu daha net bir şekilde göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz