Ana sayfa Donanım Fifa 20 sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Fifa 20 sistem Gereksinimleri Nelerdir?

134
0

Futbol oyunu tutkunları için en özel isimlerden bir tanesi olan Fifa, serinin son oyunu ile birlikte karşımıza çıkıyor. Fifa 20 sistem gereksinimleri ile birlikte bilgisayarlarınızın bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağını da detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve bu konudaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmak istiyoruz.

Bildiğiniz gibi sektörün en popüler oyunlarından biri ve Pes ile girdikleri yarışta özellikle son dönemde bir adım daha öne geçmeyi başardılar. Bu başarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki grafiklerin eskiye kıyasla güçlendirilmiş olmasıdır.

Dilerseniz sistem gereksinimlerine hep birlikte göz atalım ve yazımızın sonunda da genel bir değerlendirme yapalım.

Fifa 20 sistem Gereksinimleri

– İşletim sistemini incelediğimizde Windows 7,8 ve 10 detayını görebiliyoruz ve elbette 64 bit olması gerekiyor.

– İşlemci tercihlerinizi ise Amd Phenom II X4 965 olarak yapabilirsiniz ancak dilerseniz Intel core i3-2100 ya da eşdeğer bir işlemci ile de bu oyunu oynama şansına sahipsiniz.

– Ram detayını incelediğimizde ise en az 8 Gb Ram ihtiyacınızın olduğunu görebiliyoruz ve elbette daha yüksek bir ram sizler için daha sağlıklı olacaktır.

– Ekran kartı ise Amd Radeon 7850 Hd olarak karşımıza çıkıyor ve eş değer bir ekran kartı ile de yine bu oyunu sorunsuz bir şekilde oynama şansına sahipsiniz.

– Boş alan ise 50 Gb olarak belirlenmiş durumda ve bu gerçekten ciddi bir değer.

– En önemli detay ise geniş bant bağlantısıdır ve bu bağlamda internet hızınızın da ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bahsi geçen detayların minimum gereksinimler olduğunu belirtmek isteriz. Tüm bunları sağlıyorsanız eğer muhteşem bir oyun deneyiminden bahsetmek ne yazık ki mümkün değil. Oyun esnasında yine hafif donmalar ve aksamalar yaşayacaksınız. Bu yüzden daha güçlü bir cihaz her zaman için daha tercih edilir ve işlevsel olacaktır.

Grafikler muazzam bir seviyeye ulaşmış durumda ve zaten tanıtım vidyolarını izlerseniz ne demek istediğimizi sizler de çok daha iyi anlayacaksınız. Özellikle kendi liglerindeki büyük ve önemli takımların kadroları mükemmel bir şekilde tasarlanmış ve yüz hatlarından kas yapılarına kadar tüm detaylar bire bir kopyalanmış.

Bu eşsiz oyunu aksama yaşamadan ya da donam sorunlarından uzak bir şekilde oynamak ve keyfini çıkartmak istiyorsanız eğer minimum gereksinimlerin üzerine çıkmanız gerekiyor.

Bilgisayarım Fifa 20’yi Kaldırır mı?

Güncel kadrolar ile birlikte harika bir serüvene hazır mısınız? Bu serüvende sizleri yalnız bırakmayacak olan yönetici kadrosu ile birlikte başarılara imza atmak pek de zor olmayacaktır. Peki ama sahip olduğunuz cihaz buna izin veriyor mu? Oyun dünyası her geçen gün biraz daha gelişiyor ve bu gelişmeler neticesinde cihazlarınızı da yükseltmek durumunda kalıyorsunuz. Donanımsal anlamda yetersiz olduğunuz anlarda ne yazık ki cihazlarınızdan verim alamayacak ve bazı oyunları da oynayamayacaksınız.

Fifa 20 için gerekli olan donanımsal detayları sizinle de paylaştık ve bu detayları bire bir karşılamak da ne yazık ki yeterli olmayacaktır. Eğer oyun keyfini üst seviyelere taşımak ve daha eğlenceli bir oyuna imza atmak istiyorsanız eğer minimum gereksinimlerin üzerine çıkmanız gerekiyor. Bilgisayarlarınızın bu oyunu kaldırıp kaldıramayacağına, bahsi geçen gereksinimler üzerinden inceleme yaparak karar verebilirsiniz. Fifa 20 gerçekten gelişmiş grafiklere sahip ve ihtiyacı olan sistem gereksinimlerinin diğer oyunlara kıyasla daha yüksek olması da gayet normaldir. Oyunu incelediğinizde ve daha doğrusu oynamaya başladığınızda ne demek istediğimizi sizler de daha iyi anlayacak ve bize hak vereceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here