Ana Sayfa Mobil Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme

Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme

462
0

Günün herhangi bir saatinde birileri tarafından rahatsız edilmek elbette hoş bir durum değil ancak bazı zamanlar buna engel olamıyorsunuz ya da hesap etmediğiniz anlarda karşınıza çıkabiliyorlar. Özel numara engelleme işleminin nasıl yapılacağına değineceğiz ve sizler de hangi hattı kullanıyor olursanız olun saniyeler içerisinde engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceksiniz.

Gizli numara ya da bilinen diğer adı ile özel numaralar artık kabusunuz olmayacak ve sizler de dışarıdan gelen bu rahatsız edici aramaları dilediğiniz an engelleme yapabilirsiniz. Eğer isterseniz sonrasında engeli kaldırabilirsiniz ev kontrolün tamamen sizlerin elinde olması da mükemmel bir detay. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu adımları hep birlikte takip edelim.

Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme

An itibarıyla aktif olarak hizmet veren tüm operatörlerin, özel numara engelleme hizmeti sunduğunu da hatırlatmak isteriz.

Türk Telekom hat sahibi iseniz eğer sizler de arama ekranına *253# yazıp arama yapabilirsiniz. Bu sayede gizli numaraları saniyeler içerisinde engellemiş oluyorsunuz. Gördüğünüz gibi gayet basit bir yöntem ve bu yöntem ile birlikte hiçbir şekilde rahatsız edilmeyeceksiniz.

Turkcell hat sahipleri için de aynı durum geçerli ve hemen şimdi akıllı cihazlarınız aracılığı ile arama ekranına giriş yaparak *253#’yi tuşlayın ve arama butonuna basın. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde özel numaralar sizi herhangi bir şekilde rahatsız edemeyecek ve arama yapamayacaktır.

Vodafone hat sahipleri için süreç biraz daha farklı ve yapmanız gereken şey GIZLI AC yazıp 7046’ya mesaj atmak olacaktır. Eğer farklı bir durum söz konusu ise yani hattınızı özel numaralardan gelen aramalara açmak isterseniz GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya sms göndermeniz gerekecektir.

Gördüğünüz gibi gayet basit bir işlem süreci sizleri bekliyor. Eğer özel numaralar tarafından aranmak ve rahatsız edilmek istemiyorsanız uygulamanız gereken adımlar yukarıdaki gibidir.

Telefonlarınızı yeniden özel aramalara açmak için yapmanız gerekenleri ise farklı bir makalede daha detaylı bir şekilde ele alacağız. Bu konuda kontrol tamamen sizin elinizde ve dilediğiniz zaman aktif hale getirme şansına sahip olduğunuzu da unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz