Ana Sayfa iPhone IPhone Etkin Değil Hatası

IPhone Etkin Değil Hatası [Kesin Çözüm]

804
0

IPhone etkin değil hatası, cihaz için belirlenen şifrenin art arda hatalı girilmesi sonucu ortaya çıkan sıkıntılardan bir tanesidir. Cihaz kapalı, 1 dakika sonra tekrar deneyiniz tarzı uyarılar da alabilirsiniz ya da iphone etkisizleştirildi gibi uyarılar almanız da mümkündür. Hatalı şifre girişi sık yapıldığı takdirde bir güvenlik önlemi olarak da bu ibare karşımıza çıkıyor ancak merak etmeyin cihazlarınıza kısa süre içerisinde ulaşabileceksiniz.

Bugünkü yazımızda bu sorun ile karşı karşıya geldiğinizde neler yapabileceğinizi ve hangi yöntemleri uygulayabileceğinizi birlikte ele alacak ve değerlendireceğiz.

IPhone Etkin Değil Hatası çözüm Yöntemi 1:

Cihazınızı daha öncesinde itunes ile eşleştirmiş iseniz eğer bu sorunu kısa süre içerisinde çözümleme şansına sahipsiniz. Itunes her zaman için hayat kurtarıyor ve birçok konuda imdadınıza yetişeceğini de belirtmek isteriz. İlk başlarda karmaşık bir yapıya sahipmiş gibi görünebilir ancak kullanmaya başladığınızda sizler de ne denli işlevsel ve faydalı olduğunu daha net bir şekilde fark etmiş olacaksınız.

Itunes uygulamasını açtıktan hemen sonra ıphone’ye geri yükle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. An itibarıyla hata çözümlenmiş olacaktır ve sizler de cihazlarınıza yeniden giriş yapabileceksiniz. Cihazlarınızı bilgisayarlarınıza bir kablo yardımı ile bağlayabiliyorsunuz ve bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirmek adına daha öncesinde eşleştirme yapmış olmanız gerekiyor. Aksi takdirde herhangi bir şekilde fayda sağlayamazsınız ve zaten işlem yapmanız da mümkün olmayacaktır.

Eşleştirme yapmanızı tavsiye ediyoruz ve bu birçok sorunda da işinize yarayacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi itunes hayat kurtarıyor ve cihazınıza ulaşamadığınız durumlarda bu uygulamadan ücretsiz olarak yardım alabiliyorsunuz.

IPhone Etkin Değil Hatası çözüm Yöntemi 2:

Iphone’mi bul özelliği, cihazlarını eşleştirmeyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan. Eğer sizler de herhangi bir şekilde eşleştirme yapmadıysanız, tüm aygıtlar menüsüne giriş yaparak en son yedeği kurabilir ve ayarlama yardımcısı menüsü üzerinden sorunsuz bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Nasıl hareket etmeniz gerektiğini ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini sistem sizlere gösterecektir.

Iphone’mi bul özelliğinden faydalanmak için öncelikli olarak https://www.icloud.com/#find bu adres üzerinden Apple kimlik ve şifre bilgilerinizi girmeniz gerekecektir ve sonrasında bahsettiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bu özellik de hayat kurtarıyor ve yalnızca cihazınıza giriş yapmak adına değil, birçok farklı konuda da yardım alabileceğiniz bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Herhangi bir ücret ödemek durumunda değilsiniz ve işlem kolaylığı sayesinde zaman kaybı yaşamayacağınızı da hatırlatmak isteriz.

IPhone Etkin Değil Hatası çözüm Yöntemi 3:

Kurtarma modunu aktif hale getirerek de bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Yukarıda bahsi geçen her iki yöntemden fayda sağlayamadıysanız eğer bu yöntem ile birlikte kesin sonuç elde edeceksiniz. Cihazınızı kapatarak ilk adımı atabilirsiniz ve hemen ardından bilgisayarınız aracılığı ile itunes uygulamasını başlatmanız gerekiyor. Usb kablonuzun da bilgisayara takılı olması gerekiyor. Boşta kalan ucunu ise cihazınıza takarak devam edeceksiniz ve uygulama üzerinden kurtarma durumunda bir cihaz algılandı ibaresini takip edeceksiniz. Bu yarıya onay vermeniz yeterli olacaktır ve cihazınızın geri yüklenme işlemi tamamlandığı takdirde yeniden girişlerinizi yapabileceksiniz.

Bu işlem ortalama 1 saat kadar sürüyor ve bu sürenin sonunda cihazınıza erişim sağlamanız mümkün hale gelecektir. Az öce de ifade ettiğimiz gibi bahsi geçen adımlar herhangi bir şekilde fayda sağlamadıysa eğer son yöntem ile birlikte sizler de sonuca gidebilir ve cihazlarınızı yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Birçok kullanıcının öncelikli tercihi de genellikle bu yöntem olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz