Ana Sayfa iPhone iPhone Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

384
0

Rehberinizdeki numaraları olduğu gibi kayıtlı olmayan numaraları da engelleyebileceğinizi biliyor muydunuz? iPhone mesaj engelleme yazısı altında bu detayları paylaşmaya çalışacağız.

Akıllı cihaz kullanıcısı iseniz eğer gerçekten çok şanslısınız çünkü cihazlar iletişim kurmanızın yanı sıra birçok konuda da fayda sağlıyor ve kullanıcının yanında yer almaya devam ediyor.

Rahatsız olduğunuz kişilerin size ulaşmasını istemiyorsanız eğer mesaj engelleme adımlarını takip edebilirsiniz. iPhone kullanıcılarının bu işlemi nasıl yapacaklarını anlatacağız ve bu konuda merak ettiğiniz detayları da paylaşmaya çalışacağız. Dilerseniz vakit kaybetmeden detaylara geçelim…

iPhone Mesaj Engelleme

1. Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra mesajlar ve engellenenler adımlarını takip ederek sizler de yeni ekle butonuna tıklayabilir ve engellemek istediğiniz numarayı bu ekrana girebilirsiniz. Eğer dilerseniz rehberinizden de yardım alabilir ve direkt olarak bağlanarak numara ekleme işlemini daha kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Tebrikler! Engellediğiniz kişi artık herhangi bir şekilde sizlere mesaj atamayacak ve rahatsız edemeyecektir.

2. Bir diğer alternatiften de bahsetmek istiyoruz… Gelen mesajı açtığınız takdirde sağ üst köşede bilgi sembolünü göreceksiniz. Bu sembole tıkladığınız takdirde arayanı engelle seçeneği de karşınıza çıkıyor ve onay verdiğiniz anda engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Rehberde Olmayan Numaraları Nasıl Engelleyebilirim?

1. Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan hemen sonra mesajlar ve bilinmeyenleri filtrele adımlarını takip ediyor ve bu seçeneği aktif hale getiriyorsunuz. Bu sayede bilinmeyen numaralardan gelen herhangi bir bildirim ya da mesaj sizlere kesinlikle ulaşmayacaktır ve daha da önemlisi ilgili kişi sizleri herhangi bir şekilde rahatsız edemeyecektir.

2. Eğer bu süre zarfında kişinin mesaj atıp atmadığını görüntülemek isterseniz listeye bakmanız yeterli olacaktır. Yine aynı adımları takip ederek engeli kaldırabiliyorsunuz ve mesaj almaya başlıyorsunuz.

iPhone kullanıcılarının böyle bir şansı var ve şunu da belirtmek gerekiyor ki kişi sizlere mesaj attığında bu mesaj bir şekilde saklanıyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer kontrol etmek isterseniz ediyorsunuz. İsteğe bağlı olması önemli bir detay ve kontrol tamamen sizlerin insiyatifinde oluyor demek de daha doğru olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz