Ana Sayfa Mobil Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama

Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama

910
0

Cep telefonlarınıza gelen mesajları kilit ekranında da okuyabiliyor ve görüntüleyebiliyorsunuz. Kilit ekranında mesaj cevaplama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız eğer bu yazıyı okumanız ve adımları doğru bir biçimde takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama:

1. iPhone kullanıcıları kilit ekranında mesaj cevaplayabilmek istiyorsa eğer öncelikli olarak bildirimlerin kilit ekranında görünür olması gerekmektedir. Bu detay devre dışı ise mesaj okuma eylemini ya da cevaplama işlemini gerçekleştiremezsiniz.

2. Yapmanız gereken şey ise gayet basittir. Ayarlar menüsüne girdikten hemen sonra bildirimler ile devam ederek ön izlemeleri göster seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu sayede bildirimler ekranınıza düşecek ve kilit ekranı için de fayda sağlamış olacaksınız.

3. Whatsapp ya da diğer mesaj uygulamalarından gelen mesajları kitli ekranı üzerinden cevaplamak istiyorsanız eğer ayarla menüsüne giriş yapın ve hemen ardından bildirimler seçeneği ile devam edin… Karşınıza bir liste çıkacak ve bu liste aracılığı ile hangi uygulamalardan ön izleme almak istediğinizi belirleyebiliyorsunuz. Seçimlerinizi yapıp onay verdiğiniz takdirde sizler de kilit ekranı üzerinden cevaplama yapabileceksiniz.

4. Telefonunuza mesaj geldiği takdirde yapmanız gereken şey mesaja basılı tutmak ya da sola doğru kaydırarak göster seçeneğini tercih etmek olacaktır. Bu sayede kilit ekranını açmadan da yanıt verme şansı elde ediyorsunuz.

5. Tüm mesajlaşma uygulamalarını aktif hale getirmek ve her birine kilit ekranı üzerinden yanıt vermek istiyorum diyorsanız eğer yukarıdaki adımları takip edebilir ve ön izlemeleri her zaman göster seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede tüm uygulamaları seçmiş oluyorsunuz.

Dilediğiniz zaman bu seçeneği iptal etme şansınız var ve yine daha önce bahsettiğimiz gibi liste üzerinden seçimler de yapabilirsiniz. Tüm uygulamaları seçebileceğiniz gibi sadece Whatsapp’ı da aktif hale getirebiliyorsunuz.

Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama konusunda önünüze çok fazla seçenek çıkıyor ve tek bir tık ile sizler de seçimlerinizi yapabiliyorsunuz. Kilit ekranını açmak zaman kaybettiriyorsa ya da bu durumdan rahatsız iseniz, yukarıdaki adımlar kesinlikle fayda sağlayacak ve sonuç elde etmenize de yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz