Ana Sayfa Mobil IPhone’da Sim Kilidi Kaldırma ve Açma

IPhone’da Sim Kilidi Kaldırma ve Açma

185
0
iphoneda-sim-kilidi-kaldirma-ve-acma

IOS işletim sistemi, güvenlik seviyesini daha güçlü hale getirmek adına elinden gelenin çok daha fazlasını ortaya koyuyor. IPhone’da sim kilidi kaldırma ve açma başlığı altında konuya sizler de hakim olacak ve ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Sim kilidi, cihazlarınızı açtığınız anda sizlerden istenen bir güvenlik şifresi ve bu şifreyi de dilediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz.

Cihazlarınızı koruma altına almak ve daha güvenli bir şekilde işlem yapmak adına sizler de kilit sistemini kullanabilirsiniz. İlk etapta otomatik olarak açık geldiği için herhangi bir değişiklik yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Sim kilidi kullanmanızı tavsiye ediyoruz çünkü hem cihazlarınızın hem de size ait verilerin korunması adına önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde akıllı telefon kullanıcıları, birçok farklı bilgiyi cihazlarında taşımayı tercih ediyor ve bu konuda büyük kolaylık elde ettiklerini de ifade etmek isteriz. Bu kolaylığın yanı sıra güvenlik unsurunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Aksi takdirde bilgileriniz kolayca çalınabiliyor ve hatta farklı şahıs ya da kurumlar ile paylaşılıyor.

IPhone’da Sim Kilidi Kaldırma ve Açma Nasıl Yapılır?

Dilerseniz bu kilidin nasıl açılacağını ve süreç ile ilgili neler yapabileceğinizi hep birlikte inceleyelim ve sorularınıza da detaylı bir şekilde yanıt vermiş olalım.

  • Ayarlar menüsünü ziyaret ederek ilk adımı atalım.
  • Hücresel seçeneğine dokunarak menüye geçiş yapalım.
  • Yeni pencerede sim pin butonu yer alıyor ve bu butona tıklamanız gerekiyor.
  • Aktif hale getirdiğiniz takdirde işlem tamamlanmış olacaktır.

iphoneda-sim-kilidi-kaldirma-ve-acma

Güvenlik seviyesini üst düzey seviyeye taşımak ve bilgilerinizi koruma altına almak adına önemli bir güvenlik önlemi olduğunu düşünüyoruz. Rakam ve harflerden oluşan bu şifrenin tahmin edilmesi hiç de kolay değil. Peki ama bu şifreyi unuttuğumuzda ne yapacağız? Buradaki en önemli konu ise şifrenizi tekrar tekrar yalmış girmeniz durumunda kartınızı kilitleneceğidir. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız hemen operatör desteği alın ve çağrı merkezi ekipleri ile bir görüşme yapabilirsiniz.

Sim Kilidi Şifremi Unuttum!

Şifrenizi arka arkaya 3 kez hatalı girdiğiniz takdirde cihaz ve operatör doğrudan erişim engeli getiriyor. Hırsızlık olaylarında güvenlik seviyesini bir tık daha yukarıya taşımak adına gayet gerekli bir engelleme durumu olduğunu da unutmamak gerekiyor. Peki şifrenizi hatırlamıyorsanız ne yapacaksınız? Puk kodu ya da benzer bilgiler için sizler de kullandığınız operatörün çağrı merkezi ekibinden yardım alabilirsiniz.

Hattın size ait olduğunu teyit etmek adına birtakım bilgiler isteniyor ve bu bilgileri eksiksiz verdiğiniz takdirde şifre hatırlatma işlemi de sorunsuz bir şekilde yapılacak ve herhangi bir problem yaşamayacaksınız. Görüldüğü gibi güvenlik seviyesi oldukça üst düzey seviyede ve kullanıcılar bile zaman zaman sıkıntı yaşayabiliyorlar.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sim kilidini dilediğiniz an açabiliyor ve yine dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz. Güvenlik seviyesini yukarıya taşımak adına sim kilidinin her adim aktif olması büyük önem taşıyor. Ve tabi bu şifreyi unutmamanız gerekiyor. Unuttuğunuzda zahmetli bir süreç karşınıza çıkacaktır ve çağrı merkezi personelinden yardım almanız gerekiyor.

IPhone kullanıcı iseniz eğer belirttiğimiz adımları eksiksiz takip edebilir ve sizler de bu konuda taleplerinize daha profesyonel bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Cihazlarınızın ve daha da önemlisi bilgilerinizin güvenliği açısından bu detayın ne denli önem taşıdığını bir kez daha ifade etmek isteriz. Henüz sim kilidi aktif değilse eğer sizler de hemen şimdi aktif edebilir ve cihazlarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz