Ana Sayfa Mobil Telefon Yönlendirme ve Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır?

Telefon Yönlendirme ve Yönlendirme İptali Nasıl Yapılır?

773
0
telefon-yonlendirme-ve-yonlendirme-iptali

Meşgul olduğunuz ya da cep telefonlarınız kapalı olduğu anlarda sizler de yönlendirme yapabilir ve bu sayede iletişimi kesmemiş olursunuz. Telefon yönledirme ve yönlendirme iptali nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz ve bu konuda merak edilen diğer tüm detayları da an be an siz değerli okurlarımız ile paylaşmaya çalışacağız.

Aslında çok basit bir yöntem ve tuş kombinasyonu ile birlikte bunu sizler de başarabiliyorsunuz. Arama kısmına girdikten hemen sonra *61 tuşlarına basın ve yönlendirme yapmak istediğiniz numarayı girip kare tuşuna basın. Son olarak arama butonuna tıklayarak süreci tamamlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey işte bu karda basit ve artık size ulaşamadıkları anda ilgili numarayı arayacaklar ve iletişim kopmamış olacak.

Kapalı Durumda Telefon Yönlendirme:

Eğer telefonlarınız çekmiyor ya da bir şekilde şarjınız bitmiş ve kapalı durumda ise *62 kombinasyonunu kullanmanız gerekecektir. Devamında numarayı girip kare tuşuna ve ardından arama tuşuna basmanız gerekiyor. Bu sayede kapalı olan telefonunuza ulaşamadıklarında yönlendirme yaptığınız numara aranacak ve bir şekilde sizden haber alacaklardır.

Arama yönlendirme işlemlerine her daim ihtiyacınız olabilir. Özellikle yoğun olduğunuz anlarda iletişimi koparmamak adına bu ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Operatör desteği almak da mümkün ve şu an için ülkemizde hizmet veren operatörlerin tamamı bu ayrıcalığı sunmaya devam ediyor. Cüzi miktarda bir ödeme yaparak sizler de faydalanabilir ve yönlendirme hizmeti alabilirsiniz.

Operatör Desteği ile Telefon Yönlendirme

Kullandığınız operatörün çağrı merkezi ekipleri ile görüşme yaptığınız takdirde bu konuda sizlere detaylı bilgi aktarıyorlar. Meşgul olduğunuzda ya da kapalı olduğunuzda ücretli yönlendirme ile birlikte iletişimi aralıksız devam ettirme şansına sahip olacaksınız. Ödeyeceğiniz tutar aylık olarak faturalarınıza yansıyor ve merak etmeyin yüksek rakamlar değildir. İş hayatınız yoğun ise ve cep telefonlarınıza çok sık bakamıyorsanız eğer bu tür bir hizmet almanızı tavsiye ediyoruz.

Telefon Yönlendirme İptal

#21# kombinasyonunu arama bölümüne yazıp ilgili numarayı tekrar girdikten sonra kare tuşuna basın ve arama yapın. Yönlendirme işlemini bu şekilde iptal edebilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeden yalnızca cep telefonu desteği ile bu hizmeti alabiliyor ve aynı zamanda dilediğiniz an iptal edebiliyorsunuz. Yapanız gereken tek şey ise sizlere aktardığımız adımları hatasız takip etmek ve uygulamak olacaktır.

Az önce ifade ettiğimiz gibi eğer dilerseniz ücretli yönlendirme hizmeti de alabilirsiniz ve şu an için operatörlerin tamamı bu hizmeti sunmaya devam ediyorlar. Yönlendirme kapatma işlemleri için de yine çağrı merkezi personelinden yardım almanız gerekiyor ve takip eden diğer ay faturasında bu hizmet iptal edilmiş olacaktır. İşe yarar bir hizmet ve az önce de ifade etiğimiz gibi yoğun olduğunuz dönemlerde sizler de faydalanabilirsiniz.

Arama Yönlendirme Ücretli mi?

Sizlere iki farklı yöntemden bahsettik. Akıllı telefonlarınız sayesinde ücretsiz olarak hizmet alabilirsiniz ancak operatör desteği almak isterseniz belli bir rakam ödemeniz gerekiyor. Aylık olarak faturalarınıza yansıyor ya da kontörlerinizden otomatik olarak düşüyor. Bu konuda hizmet veren tüm operatörler şu an için bir indirime gitmiş durumda ve aylık 5 lira gibi bir rakam ödüyorsunuz. Hatta Telekom hat sahipleri daha az ödeme yapıyor ve bu ayrıcalıktan daha ekonomik bir şekilde faydalanıyorlar.

Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız çağrı merkezi personeli ile kısa süreli bir görüşme yapabilir ve arama yönlendirme konusunda soru işaretlerinizden kurtulabilirsiniz. Faturalı hat sahipleri indirimden faydalanabiliyor ve daha az ödeme ile birlikte bu deneyime tanıklık etme şansı elde ediyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz