Ana Sayfa iPhone iPhone’da Rehberden Kişi Silme Nasıl Yapılır?

iPhone’da Rehberden Kişi Silme Nasıl Yapılır?

266
0

İletişim kurmak istemediğiniz insanlara rehberinizde yer vermek zorunda değilsiniz. Bununla birlikte artık iletişim ihtiyacınızın kalmadığı numaraları da listelerinizden arındırabilir ve daha temiz bir rehbere sahip olabilirsiniz. Iphone’da rehberden kişi silme işlemi ile birlikte sizler de bu süreci en kolay şekilde yönetebiliyorsunuz.

Tek tek silme işlemi yapabileceğiniz gibi dilerseniz toplu olarak da silme işlemi yapabilirsiniz ve iPhone kullanıcılarının bu konuda fazlasıyla şanslı olduklarını düşünüyoruz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu süreci konuşalım ve silme işlemi ile ilgili tüm detayları bu yazımızda sizinle paylaşmış olalım.

  • Telefon uygulamasını açmanız gerekiyor ve bu işlemden hemen sonra kişiler veya son aramalar kısmına geçiş yaparak sizler de silmek istediğiniz numarayı dokunarak seçebiliyorsunuz.
  • Şimdi ekranın sağ üst köşesine göz atalım ve burada düzenle seçeneğinin yer aldığını göreceğiz.
  • Yeni bir sayfa açılacak ve seçilen kişiyi sil butonuna tıklayarak sizler de ilgili numarayı ve kişi bilgisini rehberinizden silmiş olacaksınız.

Rehberden kişi silme eylemini tek tek yapmak istiyorsanız eğer yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu benim için zaman kaybı ve bu kadar zamanım yok diyorsanız eğer toplu silme işlemi ile birlikte adımlarınızı atabilirsiniz. Dilerseniz toplu silme işleminin detaylarını da bir alt başlıkta incelemeye çalışalım.

iPhone Çoklu Kişi Silme Nasıl Yapılır?

Icloud desteği ile yapabileceğiniz bu işlem için öncelikli olarak ayarlar-adınız-icloud adımlarını takip ederek rehberinizin senkronize olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer senkronizasyon mevcut ise bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceksiniz ancak senkronizasyon aktif değilse ne yazık ki toplu silme işlemi yapamazsınız.

Id ve şifre bilgisi ile birlikte icloud.com adresine girişlerinizi yapabilirsiniz.

Buradan kişiler sekmesine geçiş yapıyor ve devam ediyoruz.

Silmek istediğiniz kişi ve numaraları, Ctrl tuşuna basarak toplu olarak seçebiliyorsunuz ve bu işlemi yaparken karşınıza herhangi bir sınırlama çıkmıyor. Seçimlerinizi tamamladıktan hemen sonra klavyelerinizin delete tuşu ile birlikte silme eylemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem size daha az zaman kaybettirecek ve süreci de hızlandıracaktır. Birçok iphone kullanıcısı bu yöntemi tercih ediyor ve memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. İcloud desteği ile işlem yapmak her zaman için daha kolay ve daha güvenilir olacaktır ve yalnızca rehber silme işlemlerinde değil, birçok farklı eylemde de bu oluşumu tavsiye ediyoruz.

Rehberden toplu isim ve numara silme eylemini üçüncü part uygulamalar ile de erine getirebildiğiniz söyleniyor ve farklı kaynakları incelerseniz eğer bunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz. Kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir durum değildir ve bu yazılımların büyük bir kısmı da cihazlarınıza zarar verecek olan kötü niyetli yazılımlardır. Sorun yaşamamak adına icloud üzerinden işlem yapmanızı daha doğru buluyor ve bir kez daha tavsiye ediyoruz.

iPhone Senkronizasyon Sorunu

Icloud üzerinden rehberden kişi silme işlemi gerçekleştirmek isterseniz eğer senkronizasyon sorununu da çözmüş olmanız gerekiyor. Eğer rehberdeki kişiler icloud uygulamasında görünmüyorsa elbette silme işlemi yapamayacaksınız. Rehberi görüntülediğiniz yani senkronizasyon tamamlandığı takdirde ise silme işlemini toplu olarak yapabilirsiniz.

Zaman kaybı yaşamamak adına bu yöntemi tavsiye ediyoruz ve güvenlik bakımından da önceliğiniz olmalıdır.

iPhone kişi silme işlemlerinde bahsi geçen adımları takip ederek sizler de rehberdeki kişileri silebilir ve daha sakin daha temiz bir rehber oluşturabilirsiniz. iPhone kullanıcıları için tasarlanan bu süreçte herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz ve bilmeniz gereken en önemli detayın senkronizasyon olduğunu da bir kez daha hatırlatmış olalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz