Ana Sayfa İnceleme 4K Özelliği Nedir?

4K Özelliği Nedir?

217
0

4K özelliği nedir sorusuna karşılık, 8.3 milyon piksele erişim sağlayabilen bir teknolojiden bahsediyoruz. Daha temiz ve daha net bir görüntü elde etmek isteyen kullanıcılar için gerçekten muhteşem bir teknoloji.

Yeni nesil markalar da bu teknolojiye en iyi şekilde ayak uyduruyor ve yeni modellerin neredeyse tamamında 4k detayını görebiliyoruz. 4k destekli tv’lerde genellikle 3840X216 değerini görüyoruz ancak bu değerin değişiklik gösterebileceğini de hatırlatmak lazım.

Konuyu daha iyi anlayabilmek ve soru işaretlerinden kurtulmak adına dilerseniz 4K çözünürlük detayına göz atalım. Piksellerin, ekranda ne derece yoğun şekilde gösterileceğini tanımlayan bir terimden bahsediyoruz. Çözünürlüğün yüksek olması demek her zaman olumlu bir ayrıntıdır ve yeni nesil teknoloji de tam olarak buna karşılık geliyor ve bunu hedefliyor.

Ekranda gösterilen görüntüyü oluşturmak için sayısız piksel bir araya geliyor ve piksel sayısının yüksek olması da çözünürlüğü daha yüksek hale getiriyor. 4k teknolojisi sayesinde sizler de izlediğiniz bir filmi daha etkileyici bir görüntü kalitesine sahip şekilde takip edeceksiniz. 4K teknolojisi, 4000 piksel yatay çözünürlük vaad ediyor ve bunu sağlayan çok sayıda televizyon modeli ve marka karşımıza çıkıyor.

4K Görüntü Kalitesi Hakkında:

4K ve full hd olarak karşımıza çıkan televizyonları detaylı bir şekilde incelediğinizde 4 kat daha fazla piksel yer aldığını göreceksiniz. Yüksek piksel yoğunluğu haliyle görüntü kalitesini de daha muazzam bir seviyeye taşıyor ve bu da tv tutkunlarını harekete geçiren en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Bu teknolojide pikselleri fark etmeniz mümkün değil ve tv ekranına yansıyacak olan tek şey muazzam bir görüntü kalitesi olacaktır. Belgesel, dizi, film ya da klip izlemek için sıradan bir tv ile 4k tv’leri kıyasladığınızda aradaki farkı gözlemleyebiliyorsunuz.

Bu alanda başarılı olan markaların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor ve dijital dünya üzerinden yapacağınız araştırmalar neticesinde sizler de bu markalara daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabiliyorsunuz.

Günün büyük bir kısmını tv izleyerek geçiren biri iseniz eğer 4K teknolojisine biraz daha yakın durmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz