Ana Sayfa İnceleme Tırnak İşareti Nasıl Yapılır?

Tırnak İşareti Nasıl Yapılır?

818
0

Önemli bir metni vurgulamak ya da alıntıları daha çarpıcı bir şekilde belirtmek adına kullandığımız bir işaret var. Bu yazımızda tırnak işareti nasıl yapılır? Sorusuna hep birlikte yanıt arayacağız.

Yine çok sık kullandığımız işaretlerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor ve özellikle kitap okurken çok daha sık karşı karşıya geliyoruz. Web sitelerinde yer alan makalelerde vurgu yapılan cümlelerin tırnak içerisinde belirtildiğini de göreceksiniz. Peki kendi yazılarımızda bu işareti nasıl kullanabilir ya da nasıl elde edebiliriz? Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu soruya yanıt verelim.

Windows Kullanıcıları için Tırnak İşareti Nasıl Yapılır?

Alt tuşuna bastıktan hemen sonra elinizi çekip 0148’i tuşlayın. Tırnak işaretini bu şekilde kolayca elde edebiliyorsunuz.

Macintosh Kullanıcıları için Tırnak İşareti Nasıl Yapılır?

Control+i kombinasyonu ile birlikte tırnak işaretine ulaşabiliyorsunuz.

Basit bir kombinasyon ile sizler de tırnak işaretini elde edebiliyorsunuz ve dilerseniz Shift+2 rakamı ile de tek tırnak üzerinden iki tırnak elde etmek de mümkün olacaktır. Bazı bilgisayar kullanıcıları bu yöntemi tercih ediyor ve daha kolay olduğunu ifade ediyorlar.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi alıntıları daha vurgulu bir şekilde belirtmek ya da önemli bir cümleyi vurgulamak adına bu işarete ihtiyacımız var ve yazdığımız makalelerde de sık sık kullanıyoruz. Adımları doğru bir biçimde takip ettiğiniz takdirde sizler de bu işareti elde edebilirsiniz.

Tırnak İşareti Kopyala Yapıştır;

Bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı bu yöntemi tercih ediyor ve diğer semboller için de kolay bir yöntem olduğunu düşünüyoruz. İnternet üzerinden arama yapabilir ve karşınıza çıkan sembolü kopyalayarak dilediğiniz alana yapıştırabilir ve kullanabilirsiniz. ‘’ sembolünü sayfamızdan da alabilirsiniz ve bu sayede diğer kombinasyonlar ile uğraşmak durumunda da kalmayacaksınız.

Tırnak işareti kopyala yapıştır yöntemi her zaman için daha kolay olmuştur ancak bilgisayarlarınızı ve klavyelerinizi tanımanız adına diğer tuş kombinasyonlarını da öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Ezbere kaçmak yerine bilmek kesinlikle daha faydalı olacaktır ve site olarak öncelikli tavsiyemiz kesinlikle tuş kombinasyonlarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz