Ana Sayfa Whatsapp WhatsApp’ta Fotoğrafları Otomatik Silmek

WhatsApp’ta Fotoğrafları Otomatik Silmek

630
0

WhatsApp kullanıcılarını mesaj gönderme hizmetinin yanı sıra fotoğraf ve videolarında gönderilmesi hizmetini de ücretsiz olarak sunmaktadır. Farklı türdeki ve boyutlardaki medya görsellerini WhatsApp uygulaması sayesinde arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile paylaşmanız mümkündür. Özellikle grup sohbetlerinde herkesin farklı boyutlarda paylaştığı fotoğraflar silinmediği takdirde zamanla telefon hafızasında önemli bir yer kaplayabiliyor. En kolay fotoğraf ve video paylaşma yöntemi WhatsApp oluğu için kullanıcılar sıklıkla bu uygulama üzerinden paylaşım yapmaktadırlar. Durum böyle olunca WhatsApp’ta fotoğrafları otomatik silmek çoğu zaman kullanıcıların işini kolaylaştırabilmektedir. Fotoğrafların silinmemesi durumunda hafıza dolduğu için yeni görseller için yeterli alan kalmayabilir ve telefonda yavaşlık ortaya çıkabilir.

WhatsApp’ta paylaşılan fotoğraflar otomatik olarak nasıl silinir?

WhatsApp’tan paylaşılan fotoğraflar biriktiği zaman silinmesi uzun zaman alabiliyor. Bu durumun önüne geçmek için bazı yardımcı uygulamalar bulunmaktadır. Öncelikle şunu da belirtmek gerekir ki; WhatsApp’ın görsellerin otomatik indirilmesi özelliğini devre dışı bırakarak gelen her görselin telefona kaydedilmesini engelleyebilirsiniz. Ancak bu durumda gelen tüm görseller için bu işlem uygulanacaktır. Sadece gereksiz ve fazla olduğunu düşündüğünüz fotoğrafları silmek için yardımcı uygulamaları kullanmak zorundasınız. Bu uygulamalar arasında en sık kullanılanı Magic Cleaner’dır.

Tıpkı WhatsApp gibi Magic Cleaner uygulaması da kullanım açısından oldukça basittir. Magic Cleaner uygulaması ile eski WhatsApp konuşmalarınızdan kalan ve artık bir işinize yaramayacak fotoğraflarınızın sistemden silinmesini ve tamamen kaldırılmasını sağlamak mümkündür. Bu uygulama sayesinde telefonunuzdaki kullanılabilir boş alan miktarı artacak ve telefonun kullanımı daha kolay olacaktır. Magic Cleaner uygulaması hem App Store hem de Google Play Store mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilmektedir. WhatsApp’ta fotoğrafları otomatik silmek için bu uygulamayı indirebilir ve aşağıdaki basit adımları uygulayarak fazla fotoğraflarınızı silebilirsiniz.

  • Uygulamayı telefonunuza indirin ve açtıktan sonra çıkan küçük bilgi ekranını atlayarak ana ekrana gelin.
  • Burada alt tarafta yer alan Clean sekmesine tıklayarak fotoğraf silme işlemini başlatın.
  • Bu uygulama ile 1000 kadar fotoğrafı 1 dakikadan daha az bir sürede silebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz