Ana sayfa Oyun CS:GO Sistem Gereksinimleri

CS:GO Sistem Gereksinimleri [Güncel]

153
0

Popüler bilgisayar oyunlarını incelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da cs:go sistem gereksinimleri üzerine konuşacağız. Bildiğiniz gibi steam üzerinden indirip oynayabileceğiniz bir online oyun ve çevrim içi devam ediyor olmak bu oyunu çok daha eğlenceli ve popüler hale getiriyor. İnternet kafe dönemlerimize geri döndüğümüzde nostaljinin en güzel halini yaşayacağız ve eminim birçoklarınız hali hazırda bu nostaljiyi yaşatmaya devam ediyor.

Milyonlarca oyun severe ulaşmayı başaran ve hitap eden bu oyun için elbette sistem gereksinimlerinin tam manasıyla karşılanıyor olması şarttır. Minimuma indirgediğimizde çok da keyifli bir oyun süreci karşımıza çıkmıyor bu yüzden güçlü cihazlar her zaman için en büyük ihtiyacımız olacaktır.

CS:Go Sistem Gereksinimleri

Dilerseniz bu oyunu oynamak için cihazlarınızın yeterlilik durumuna da detaylı bir şekilde göz atalım ve yaşayabileceğiniz sıkıntıları da yine hep birlikte inceleyelim.

Windows için CS:Go Sistem Gereksinimleri

-İşletim sistemine baktığımızda Windows xp ile birlikte Vista, 7 ve 10 işletim istemlerinde bu oyunu oynayabildiğinizi görüyoruz. Elbette yeterli değil ve az sonra bahsedeceğimiz detaylar ile birlikte sistem gereksinimleri de biraz olsun şekillenecektir.

-İntel core 2 duo ya da dilerseniz amd phenom x3 8750 işlemci tercihinde bulunabilirsiniz. Elbette ihtiyacınız olan minimum gereksinimden bahsediyoruz ve üzeri olduğu takdirde çok daha verimli bir oyun süreci karşınıza çıkacaktır.

-2Gb ve üzerim bir ram detayı karşımıza çıkıyor. Ram’iniz ne kadar yüksek olursa oyundan alacağınız keyif de bir o kadar fazla olacaktır.

-Direct X 9.0 ve üzeri

-ATI Radeon 6450 veya Gforce GT 520 tercihinde bulunabilirsiniz. Üst modeller de oyun keyfini bir adım ileriye taşıyacaktır.

-En az 15 GB kullanılabilir alana ihtiyacınız var ve elbette bu değer daha yüksek olursa da yine sizler için çok daha verimli olacaktır.

Windows için gerekli olanlar bu şekilde ve dilerseniz mac kullanıcılarının ihtiyaçlarına da yine detaylı bir şekilde göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmayı deneyelim.

Mac için CS:Go Sistem Gereksinimleri

-Macos X 10.6.6 ve üzeri işletim sistemi, bu oyunu rahat bir şekilde oynamanıza yardımcı olacaktır.

-İntel core duo processor işlemciye ihtiyacınız var ve daha yüksek de olabilir.

-En az 4 Gb ram

-Amd radeon hd 2600 ekran kartı da işinizi görecektir.

-En az 15 GB’lık depolama alanına ihtiyacınız var ve üzeri bir değer de olabilir.

 Minimum gereksinimler bu şekilde ve şimdi de dilerseniz Linux kullanıcılarının ihtiyaçlarına detaylı bir şekilde göz atalım.

Linux için CS:Go Sistem Gereksinimleri

-Ubuntu 12.04 ile başlayalım ve diğer detaylar da aşağıdaki gibidir.

-İntel 64 bit dual core işlemci ile devam edebilirsiniz. Amd 2.8 ghz de işinizi görecektir.

-4 Gb ram

-Nvidia gforce ya da amd radeon hd2600 ekran kartı ile birlikte oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabileceğinizi belirtmek isteriz.

-En az 15 Gb olmak kaydı ile bir depolama alanına da ihtiyacınız olacaktır.

-Openal uyumlu ses kartı da en önemli gereksinimlerden bir tanesidir.

Yukarıda bahsi geçen detayların, minimum gereksinimler olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Donma sorunu yaşayacağınızı düşünmüyoruz ancak bir tık daha üzerine ulaşabilirseniz oyun keyfi çok daha farklı bir boyuta ulaşacak ve tatmin edici bir hal alacaktır.

CS:Go gibi oyunlar, oyun sektörüne yön vermeye devam ediyor ve emin olun markalar da bu gelişime ayak uydurmak adına ellerinden gelenin çok daha fazlasını yapıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here