Ana Sayfa Mobil Telefondaki Resmi Google’da Arama Nasıl Yapılır?

Telefondaki Resmi Google’da Arama Nasıl Yapılır?

30221
0

Dünyanın önde gelen en büyük arama motoru olan Google görselleri arama seçeneği ile hayatımıza girdi. Google resim arama seçeneği ile PC’de, telefonunuzda ya da internette olan bir resmin başka hangi sitelerde olduğunu aratabilirsiniz.

Telefondaki resmi google da aramak için web tarayıcıları üzerinden bir ayar yapmaksızın Google görsellere direkt erişim bulunmuyor. PC ve mobil sayfa üzerinden Google görseller servisine Google uygulamaları üzerinden direkt erişim bulunmaktadır. Görseli arama hizmeti ödevlerde, sunumlarda yer verebilmek  v.b yerde görsel bulma birçok amaçla kullanılmaktadır. Görseli Google’da aratmak için farklı yöntemleri sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Bilgisayardaki Resmi Google’da Arama Nasıl Yapılır?

PC’deki tarayıcılarda yapılabilen görseli aratmak oldukça kolay, kullanışlı bir yöntem. Google adresine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki “Görseller” linke tıklayın. Arama kutucuğunun hemen yanında olan Görseli Ara butonunu tıklayın. Açılan sayfaya URL adresine giriş yaparak aramak istediğiniz görseli aratabilirsiniz. Google resmi tanıyor ve en yakın sonuçları size listeliyor. Bu muhteşem özelliği bilgisayarınızdan istediğiniz görseli sürükleyip aratmak oldukça kolay bir yöntem.

Google’da görseli aratmanın diğer yöntemi ise görsele gelip sağa tıkladığınızda Google içinde resim ara kısmından aratabilirsiniz.

Telefondaki Resmi Google’da Arama Nasıl Yapılır?

Mobil chrome kullanıcılarının görsel arama yapmak istediğinde izlemesi gereken adımlar nasıl olmalı?

Görselin üzerine uzun tıklamadan sonra karşınıza çıkan ekrana “Bu resmi Google üzerinde ara” seçeneğini tıklayınız. Böylece resim Google üzerinde aranacaktır. Ekranın sağ kısmında yer alan “Diğer Boyutlar” yazısı çıkacaktır. Bu bölümde arattığınız resmin farklı boyutlarını görebilirsiniz. Google’da aradığınız görselin netteki gizliliğini koruyabilirsiniz. Bir görselin internette paylaşım durumunu Google’da aratarak öğrenebilir, kaldırmak istediğinizde Google’a bildirim gönderebilirsiniz.

Başka bir seçenek ise google ana sayfasına giriş yapın ve üst kısımda resimler linkine tıklayın. Chrome ayarlar kısmından masaüstü sitesi iste seçeneğini tıklayın ve arama çubuğu yanında bulunan fotoğraf simgesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Tabletlerde Resmi Google’da Arama Nasıl Yapılır?

IPhone, IPad gibi IOS işletim sistemine sahip cihazlarda görsel aratmak istediğinizde chrome tarayıcısı açılarak adres çubuğuna images.google.com.tr bağlantı adresi yapıştırılır.

Chrome ayarlar kısmından masaüstü sitesi iste seçeneğini ve arama çubuğu yanında bulunan fotoğraf simgesine dokunmanız yeterli olacaktır.

Android Cihazlardaki Resmi Google’da Arama Nasıl Yapılır?

Android cihazlarda görsel aratmanın diğer bir yolu da Google Play Store’dan tercih edebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek uygulamaları inceleyebilirsiniz.

Google Goggles

Telefon kamerası ile çekilen ve görsel üzerinden arama yapılan bir arama motorudur. Google Goggles uygulaması ile fotoğraf çekerek arama yapabilirsiniz. Çektiğiniz görüntüyü Google Goggles uygulamasını çalıştırıp görselin fotoğrafını aratabilirsiniz.

Image Search

Resim arama uygulaması ile ünlü olan image Search kelimelerdeki görselin tamamını bulabilmektedir. İmage Search uygulamasını play store mağazasından aratarak indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz