Ana sayfa Sosyal Medya WhatsApp Durumunda Müzik Paylaşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Durumunda Müzik Paylaşma Nasıl Yapılır?

410
0
whatsapp-durumunda-muzik-paylasma

Son zamanların popüler uygulaması olan WhatsApp’ta duruma müzik ekleme, WhatsApp durumda müzik paylaşma kullanıcılar tarafından sıkça kullanılmaktadır. WhatsApp uygulaması her geçen gün tasarımını yenilemektedir. Yeni işlevsel özellikleri ile kullanıcılarına kapsamlı bir iletişim sunmakta ve WhatsApp durumunda şarkı paylaşma da bunlardan biridir.

Akıllı cihazınızdan WhatsApp durumunda müzik paylaşmak isteyebilirsiniz. WhatsApp durum özelliği ile 24 saat video ve resim paylaşımı yapabilirsiniz. Karşımıza ilk kez Snapchat’te çıkan hikaye/Story paylaşımı WhatsApp, Facebook, Instagram gibi uygulamalar da farklı isimlerle karşımıza çıkmaktadır.

WhatsApp Durumunda Müzik Paylaşma

1. Uygulamalar Yardımıyla WhatsApp Durumunda Müzik Paylaşma

Google Play uygulama mağazasından VideoShow Video Editor uygulamasını indirin. Kurulum yaptıktan sonra çalıştırın ve Edit Video seçeneğine dokunun. Select clips ekranında dilediğiniz bir görsel ile paylaşmak istediğiniz ses/müzik dosyasını seçin ve Next’e dokunun.  Editor bölümünde yer alan görsele dokunun, arayüzdeki kalem simgeli butonu kullanın. Duration bölümünden kaydırma çubuğu ile 10 seconds yapın.  + butonuna tıklayarak, süreyi 30 saniye yapın ve Ok deyin. Editor ekranından Musıc bölümünde Tap to add music’e tklayın. My Music bölümünden eklemek istediğiniz müziği seçin. Galeriye kaydedilen bu içeriği WhatsApp durumunuzda paylaşabilirsiniz.

WhatsApp durumunda müzik paylaşımı yapabilmek için Slayt Gösteri Hazırlayıcı uygulamasıdır. Bunun için yapmanız gereken öncelikle Google Play üzerinden ya da App Store üzerinden Slayt Gösteri Hazırlayıcı uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında uygulamayı açarak, resim koymak istediğiniz şarkıyı mobil cihazdan seçebilirsiniz.

WhatsApp durumunuzda müzik paylaşmak için Audio Status Maker uygulamasıdır. Öncelikle yapmanız gereken uygulamayı indirmek. Uygulamayı indirdikten sonra Library seçimini yapın. Sonraki adım WhatsApp’ta müzik paylaşma istediğiniz dosyayı akıllı cihazınızda aratın. Dilediğiniz müzik seçimini yaptıktan sonra arka fon seçimini yaparak durumda paylaşabilirsiniz.

2. Manuel Olarak WhatsApp Durumunda Müzik Paylaşma

Akıllı cihazınızda durum paylaşmanın diğer bir yöntemi ise akıllı cihazınızda fon olarak müzik kullanabilmen için bir oynatıcıya ihtiyacın var. Müziğin sesi hoparlörden gelmeli. Şarkı arka planda çalarken WhatsApp’ı aç ve durum sekmesine git. Durum ve kamera simgesine dokun ve yuvarlak tuşa basılı tut. Kamera ile kayıt yapmaya başlayabilirsin. Kayıt işlemi bittikten sonra kontrolleri yapılır her şey tamamsa sağ alt köşede gönder simgesinden WhatsApp durum müziğini paylaşabilirsin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here