Ana sayfa Sosyal Medya Instagram UNF Nedir? UNF Ne Demek?

Instagram UNF Nedir? UNF Ne Demek?

59
0
instagram-unf-nedir-unf-ne-demek

Günümüzde sosyal medya kullanımının yaygın olduğu son dönemlerde UNF kısalmasının ne anlama geldiği sosyal medya kullanıcılarının en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Peki, UNF ne demek? Instagram’da UNF nedir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

UNF Ne Demek? Unf Nasıl Yapılır?

UNF Ne Demek? İngilizce bir kelime olan UNF, Unfollow’un kısaltılmasıdır. Türkçe karşılığı ise “Takip etmekten vazgeç” anlamını ifade etmektedir. Sevmediğiniz ya da paylaşımlarını beğenmediğiniz kişilerin takibini kolaylıkla bırakabilirsiniz. Takibini bıraktığınız kişinin profiline giriş yaptıktan sonra profil kısmında yer alan “takibi bırak” kısmına tıklayarak takibi bırakabilirsiniz.

Unf yaptığınız kişilerin instagram uygulaması akışını göremezsiniz. Takibini bıraktığınız kişinin ismini yazarak bulabilir ve profilini inceleyebilirsiniz.  Örneğin bir kişi paylaştığınız bir gönderinin altına UNF yazmışsa bu sizi takip etmeyi bırakacağı anlamına gelmektedir. Biyografi kısmına UNF=UNF yazan bir kişi “beni takip etmeyi bırakan kişiyi bende takipten çıkarırım” demek istemektedir.

Instagram’da UNF Ne Demek?

Son zamanların en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram’da her gün yüz binlerce kişi aktif olarak fotoğraf ve video yüklemektedir. Hal böyle olunca Instagram’da pek çok kısaltmalar da kullanılmaktadır. UNF ifadesini kullananların sayısı da her geçen gün artmaktadır.Peki Instagram’ da UNF Ne Demek?

Instagram kullanıcıları takipçi sayısı artsın diye tanımadığı kişileri de takip ediyor. Instagram’da takibe-takip şeklinde yapılan takipleşmeden sonra taraflardan biri, takipten çıkarma işlemi yapabilmektedir. Kullanıcılar ise bu durumun önüne geçmek için Biyografi kısmına UNF yazmaktadır. UNF yapılan herhangi bir kişi tekrar hesabı takibe alabilmektedir. Kişi istediği kişiyi istediği kadar takip ederek sonrasında UNF yapabilmektedir. UNF yapıldığı zaman bildirim mesajı alınması mümkün değildir.

Sizi kimin ne zaman UNF ettiğini öğrenmek için farklı uygulamalar indirebilirsiniz. Bazı uygulamalar ücretsizken bazıları ücretlidir. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram kullanıcı ad ve şifreniz ile bu uygulamaları Instagram hesabınıza bağlamanız gerekmektedir. İndirdiğiniz uygulama ile kimin sizi ne zaman UNF ettiğini görüntüleyebilirsiniz.

Twitter’da UNF Nedir?

Twitter’da UNF nedir? UNF Instagram’da olduğu gibi Twitter hesabınızda da sık karşılaşabileceğiniz bir kelime. UNF Instagram’da ki gibi Twitter da da takibi bırakma anlamına gelmektedir. Twitter’da kullanıcılarına takipçisinin kendini UNF ettiğini bildirmemektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here