Ana Sayfa Oyun Fortnite Sistem Gereksinimleri, Fortnite Kaç GB?

Fortnite Sistem Gereksinimleri, Fortnite Kaç GB?

632
0
fortnite-sistem-gereksinimleri-fortnite-kac-gb

Epic games ile birlikte People Can Fly iş birliğinin ortaya çıkardığı bu muazzam oyun ile henüz tanışmadıysanız eğer sizler de ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Fortnitet sistem gereksinimleri hakkında konuşacağız ve cihazlarınızın yeterli olup olmadığını yine hep birlikte tepsi edeceğiz. Hayatta kalmak için vereceğiniz mücadelede karşınıza sıra dışı canlılar ve yaratıklar çıkacak ve onlara karşı savaşmaya her daim hazır durumda olacaksınız.

Fortnite, şu an için geniş bir kitleye hitap ediyor ve yakın zamanda kullanıcı sayısının artacağını da çok iyi biliyoruz. Peki ama nasıl bir cihaza ihtiyacınız var ya da ne tür düzenlemeler yapmanız gerekiyor? Gelin hep birlikte gereksinimlere göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • Intel core i3 2.4 ghz işlemci işinizi görecektir. Tabi minimum gereksinimlerden bahsediyoruz ve bir üst nesil işlemci ile daha keyifli bir oyun sizleri bekliyor olacaktır.
 • 4 Gb Ram
 • Winsows 7 ve üzeri işletim sistemi
 • İntel HD 4000 ekran kartı
 • 20Gb boş alan
 • Direct X güncel sürümMinimum sistem gereksinimleri ile birlikte oyunu kasmadan ya da herhangi bir donam sorunu yaşamadan sizler de sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Bizim tavsiyemiz ise bir tık daha üzerine ihtiyacınız olduğu yönündedir. Emin olun bu sayede daha keyifli bir oyun deneyimi karşınıza çıkıyor. Gelin hep birlikte tavsiye edilen gereksinimlere de detaylı bir şekilde göz atalım.

fortnite-sistem-gereksinimleri-fortnite-kac-gb

Fortnite Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:

 • Intel Core i5 2.8 Ghz işlemci
 • 8 Gb ram
 • Windows 7 ve üzeri 64 bit
 • Nvidia GTX 660 ekran kartı serisi
 • 20 Gb boş disk alanı

Bilgisayarım Fortnite Kaldırmıyor!

Sistem gereksinimlerini eksiksiz bir şekilde karşılıyorum ve hatta bu gereksinimlerin daha da üstünde bir cihaza sahibim ancak Fortnite oyununu oynayamıyorum diyenleriniz mutlaka olacaktır. Aslında bu sorunu yalnızca bu oyunda değil, birçok farklı bilgisayar oyununda da yaşıyorsunuz. Bunun nedeni diğer makalelerimizde de yer verdiğimiz gibi güncelleme sorunu olacaktır.

Ekran kartı ve direct x güncellemelerini yapmadığınız takdirde yeterlilik gösterse bile bu oyunu oynamanız mümkün olmayacaktır. Donma ve takılma sorunlarının en büyük nedenlerinden bir tanesi de budur. Otomatik olarak güncelleyebilir ya da firma resmi sitelerini kullanarak sizler de güncelleme işlemini sorunsuz olarak yerine getirebilirsiniz. Bu sorunu diğer oyunlarda yaşadığınızda da yine aklınıza ilk olarak güncelleme sorunu gelmelidir.

Bilgisayar vs Laptop Oyuncuları

Gamerların düzeneğine göz attığınızda genellikle masa üstü cihazları tercih ettiklerini görüyoruz. Eğer sizlerde gerçek bir oyun sever iseniz masa üstü cihazları tercih etmek durumundasınız. Aynı özelliklere sahip masaüstü ve laptop cihazları karşı karşıya getirdiğinizde masaüstü cihazların daha üst düzey performans sergilediğini sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Şu an masaüstü satın almak biraz ilkel ve geleneksel bir tercih gibi görünebilir ancak oyun oynarken donma sorunu yaşamak istemiyor ve daha da önemlisi akıcı bir oyun deneyimine tanıklık etmeyi tercih ediyorsanız kesinlikle masaüstü kullanmalısınız.

Laptop cihazlar ne yazık ki Fortnitet sistem gereksinimlerine yeterli olmuyor ve işlemcinin ısınması ile birlikte donma sorununu daha sık bir şekilde yaşıyorsunuz. Bu problemli durumdan kurtulmak için bir soğutma sistemi desteği alabilir ya da ekstra fan desteği ile birlikte cihazlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Oyun oynarken kesinlikle işinize yarayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz