Ana Sayfa Mobil Samsung Telefonlarda Kamera Deklanşör Sesi Nasıl Kapatılır?

Samsung Telefonlarda Kamera Deklanşör Sesi Nasıl Kapatılır?

55
0
samsung-telefonlarda-kamera-deklansor-sesi-nasil-kapatilir

Galaxy serisinin en popüler modellerinden biri olan S10, kamera kalitesi bakımından da çok fazla tercih ediliyor. Bu yazımızda ise Samsung kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır sorusuna yanıt vereceğiz. Fiyat performans ilişkisi bakımından piyasada bulunan en cazip modellerden biri olduğunu da eklemek isteriz.

Az önce de dile getirdiğimiz gibi özellikle kamera kalitesi konusunda kullanıcıları fazlasıyla tatmin ediyor ve zaten kullanıcı yorumlarını incelediğinizde bunu sizler de daha net bir şekilde fark ediyor ve görüyor olacaksınız.

Samsung Galaxy Kamera Deklanşör Sesi Nasıl Kapatılır?

Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve deklanşör sesini nasıl kapatabileceğinize hep birlikte göz atalım.

İki farklı yöntem karşımıza çıkıyor ve her ikisi de gayet basit yöntemlerdir.

1. Telefonlarınızı sessize aldığınız takdirde herhangi bir bildirim sesi ya da deklanşör sesi duymazsınız. Bildiğiniz gibi akıllı telefonlarda sessiz-titreşim ve sesli olmak üzere üç farklı ses seçeneği mevcut. Sessiz ya da titreşim modunu aktif hale getirdiğiniz takdirde herhangi bir şekilde sesli uyarı almıyorsunuz ve buna deklanşör sesi de dahildir. En basit yöntemlerden biri ve bir tek tık ile sizler de bu konuda çözüm üretebiliyorsunuz.

2. Kamera ayarları ile de bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün. Kamera menüsüne giriş yaptıktan sonra ayarlar butonuna tıklayalım ve deklanşör sesini deaktif hale getirelim. Telefonlarınız sesli moda olsa dahi artık deklanşör sesi duymayacaksınız ve daha rahat bir kullanım için bu yöntemi tavsiye ediyoruz. Gördüğünüz gibi uygulaması gayet kolay ve bunun için ekstra bir şey yapmanıza da gerek kalmıyor.

Deklanşör Sesi Nedir?

Fotoğraf çekme tuşuna bastığınız anda ortaya çıkan sestir. Bazı durumlarda bu ses rahatsız edici olabilir ve özellikle sessiz bir ortamda iseniz ya da gizli bir çekim durumu söz konusu ise flaş sesi sizleri ele verebilir. Bu tür durumlarda sorun yaşamak ve çevrenizdekileri rahatsız etmek istemiyorsanız eğer deklanşör sesini kapatmanız yeterli olacaktır.

Nasıl ve ne şekilde yapılacağını bu yazımızda detaylı bir şekilde aktarmaya ve anlatmaya çalıştık. Bunun dışında herhangi bir yöntem ya da adıma ihtiyacınız olmayacaktır. Zaten telefonlarınız sessiz ya da titreşim modunda iken ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor ve deklanşör sesi duymuyorsunuz.

Deklanşör Sesi Ne İşe Yarıyor?

Bu ses, fotoğrafı çektiğinizi onaylayan sestir. Bazıları için gerçekten tatmin edici bir ses ve eğer bu konuda sizler de bir profesyonel fotoğrafçı edası ile hareket etmek isterseniz deklanşör sesini açabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kapatabileceğiniz için kontrol tamamen sizde. Bazı telefonlarda bu ses gerçekten dikkat çekici bir hal almış durumda ve fotoğraf çekerken kendinizi gerçek bir profesyonel gibi hissediyorsunuz. Ancak az önce de dile getirdiğimiz gibi gizli bir çekim yapıyor ya da sessiz olmanız gereken bir ortamda çekim çalışması yapıyorsanız bu ses elbette rahatsız edici olacaktır. Nasıl kapatabileceğinizi ya da nasıl açacağınızı artık sizler de çok iyi biliyorsunuz ve bu adımları takip ederek gerekli uygulamayı yapabilirsiniz.

Deklanşör sesinin seviyesini azaltmak ya da yükseltmek gibi bir lüksünüz ise yok. Bu ses, sabit bir seviyede ve tabi telefonlarınızın marka ve modeline göre de muhakkak ki değişiklik gösterecektir. Bilmeniz gerekenler şimdilik bu kadar ve merak ettiğiniz diğer tüm konular için de sitemizde yer alan diğer makalelere göz atabilir ve soru işaretlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz