Ana Sayfa Mobil Samsung Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

Samsung Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

642
0

Samsung kullanıcılarının merak ettiklerine yanıt vermeye devam ediyoruz. Samsung mesaj engelleme işlemi nasıl yapılır ve hangi adımları takip etmeniz gerektiği konusunu da yine detaylı bir şekilde ele almaya çalışacağız.

İstemediğiniz numaralardan gelen aramaları engelleyebildiğiniz gibi yeni dönem teknolojisi ve cihazları sayesinde artık sms iletişimini de ortadan kaldırabiliyorsunuz. Sık sık mesaj atarak sizleri rahatsız eden birileri varsa eğer aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz.

Samsung Mesaj Engelleme

Yapmanız gereken şeyler gayet basit ve bu adımları uyguladığınız takdirde artık istemediğiniz hiçbir numara size mesaj atamayacak ve erişimi de dilediğiniz an engelleme şansı elde edeceksiniz. Eğer isterseniz bir süre sonra bu engeli kaldırabilir ve iletişimi yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

1. Mesajlar uygulamasını açtıktan sonra ilgili ekranın sağ üst köşesindeki daha fazla seçeneğini işaretleyin.

2. Açılan pencere üzerinden ayarlar menüsüne geçiş yapın ve açılan pencere üzerinden sizler de mesajları engelle seçeneğini aktif hale getirin.

3. Karşınıza yeni bir pencere çıkacak ve bu pencere sayesinde engellemek istediğiniz kişileri de belirleyebileceksiniz.

4. Dilerseniz numara girişi yaparak engelleme işlemini gerçekleştirebilir, dilerseniz rehber menüsünden yardım alarak tek tek seçimde bulunabilirsiniz. Sms almak istemediğiniz numaranın karşısına tik işareti koyduğunuzda ve bu numarayı listeleriniz eklediğiniz takdirde sizlere herhangi bir şekilde mesaj atamaz ve iletişime geçemez.

5. Engellediğiniz kişileri bir kez daha görüntülemek isterseniz eğer engellenenler listesine göz atmanız yeterli olacaktır ve yine bu liste üzerinden engellemeleri de dilediğiniz an kaldırabiliyorsunuz.

Engelleme işlemi ile birlikte karşı taraf sizlere mesaj atsa bile herhangi bir şekilde bildirim almayacaksınız ve daha da önemlisi ilgili mesajı görmeyeceksiniz. Yapmanız gereken işlemler oldukça basit ve sizi rahatsız eden numaralardan bu adımlar sayesinde sorunsuz bir şekilde kurtulabiliyorsunuz.

Samsung telefonlarda aramaları engelleme gibi mesaj atanları da engelleyebilir ve bu sayede sizi rahatsız eden kişiler ile olan iletişimi de ortadan kaldırma şansına sahipsiniz. Eğer dilerseniz ilerleyen günlerde bu engellemeyi kaldırabilir ve yeniden iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar da benzer olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz