Ana Sayfa instagram Instagram Geçici Olarak Engellendin

Instagram Geçici Olarak Engellendin [Hatası Çözümü]

2813
0

Instagram geçici olarak engellendin hatası sık sık karşılaştığımız sorunlardan bir tanesidir ve dilerseniz bu sorunun kaynağına da hep birlikte göz atalım.

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan ve daha fazla insana ulaşmanızı sağlayan Instagram uygulaması, çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Kişisel hesapların yanı sıra bu mecra üzerinden sayfa oluşturabilir ve dilerseniz şirket hesaplarınızı da yönetebilirsiniz. Vereceğiniz sponsorlu reklamlar ile birlikte e-ticaret sektöründe de bir adım öne geçebilir ve bu uygulamanın işlevselliğini de en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz çünkü attığınız her adım takip ediliyor ve fake hesap oluşumları da göz önünde bulunduruluyor.

Gün içerisinde çok fazla hesabı takibe alıyor ve takibe takip şeklinde bir ilerleme kaydediyorsanız eğer hesaplarınızın kısa bir süreliğine engellemesi gayet normal bir durumdur ve uygulamanın kendi içerisinde aldığı önlemlerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Çok fazla ekleme talebi ile birlikte yine çok fazla yorum ve spam belirtisi olan hareketlenmeler ne yazık ki engellenmenize neden olacaktır. Instagram geçici olarak engellendi hatası alıyorsanız eğer gün içerisinde çok fazla ekleme yapmış olmalısınız ya da yorumlarınızda argo kullanmanız durumunda da şikayetlere bağlı olarak instagram tarafından geçici olarak engelleniyorsunuz.

Geçici olarak engellendiğiniz takdirde herhangi bir hesabı takip edemezsiniz ya da yorum yapamazsınız. Bu durum bir süreliğine devam edecektir ancak merak etmeyin bu engelleme kısa süre içerisinde kaldırılıyor.

Engelleme ile Karşı Karşıya Gelmemek Adına Neler Yapılabilir?

Engellemenin uzun sürdüğünü düşünüyorsanız eğer mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz ancak az önce de söylediğimiz gibi buna ihtiyacınız kalmayacak ve hesaplarınızı bir süreliğine beklemeye aldığınızda zaten bu engelleme kaldırılacaktır. Bu sorun ile karşı karşıya gelmemek adına:

  • Gün içerisinde çok fazla kişiyi takip etmemeye özen gösterin.
  • Aynı hesaplara benzer yorumlar yazmaktan kaçının.
  • Gönderileri beğenirken de dikkatli olmanız gerekiyor. Sık beğeni durumunda da ınstagram sizleri takibe alıyor ve geçici olarak engelliyor.

Yukarıda bahsi geçen konularda dikkatli davrandığınız takdirde, instagram geçici olarak engellendin sorunu ile karşılaşmanız da çok düşük bir ihtimal olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz