Ana sayfa İnceleme Ok işareti Nasıl Yapılır?

Ok işareti Nasıl Yapılır?

640
0

Bilgisayarlarımızı ve klavyelerimizi yakından tanımaya devam ediyoruz. Ok işareti nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermek adına buradayız ve farklı alternatifleri de sizinle paylaşacağız.

Klavyelerinizi kullanarak birçok farklı sembol elde edebiliyorsunuz ancak bunun için kimi zaman kombinasyonlara ihtiyacınız olacaktır. Ok işareti için de aynı durum geçerli ve tek bir tuş ile yerine getirmeniz ne yazık ki mümkün değil. Şimdi dilerseniz farklı ok sembolleri için neler yapmanız gerektiğine de hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Ok işaretleri Nasıl Yapılır?

Sağ ileri ok işareti: Sağ ileri ok sembolünü oluşturmak için yapmanız gereken şey gayet basit. Alt tuşuna bastıktan sonra hemen devamında 26’yı tuşlamanız gerekiyor. → işaretini bu şekilde elde edebilir ve kopyala yapıştır ile farklı alanlarda da kullanabilirsiniz.

Sol geri ok işareti: yine Alt tuşuna bastıktan hemen sonra 27 sayılarını girmeniz gerekiyor. Bu sayede karşınıza ← sembolü çıkacaktır. Az önce de belirttiğimiz gibi kopyala yapıştır ile de farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Çift sağ-sol ok işareti: Her iki yöne bakan ok sembolü için de yapmanız gereken şey gayet basit ve benzer bir kombinasyon kullanacaksınız. Alt tuşuna bastıktan hemen sonra 29 sayılarını girmeniz gerekiyor ve zaten saniyeler içerisinde ↔ sembolüne erişim sağlamış olacaksınız. Eğer dilerseniz kopyalama işlemi de yapabilirsiniz.

Aşağı ok işareti: alt tulu ile birlikte 25 sayılarını girdiğiniz takdirde sizler de aşağı ok sembolüne erişim sağlamış olacaksınız. Size bahsettiğimiz kombinasyonlar en basit olan yöntemlerdi ve birçok bilgisayar kullanıcısının da bu yöntemi yani bu kombinasyonları tercih ettiğini belirtmek isteriz.

Yukarı ok işareti: Alt 24 kombinasyonu ile birlikte sizler de yukarı ok sembolüne ulaşabilirsiniz. Dilerseniz kopyala yapıştır yöntemi ile farklı alanlarda yani metin belgesi, word ya da Excel tablolarında da kullanabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen adımları takip ettiğiniz takdirde sizler de ilgili ok sembolleri elde etmiş olacaksınız. birçok farklı yöntem var ancak bu yazımızda en kolay olanı sizinle paylaşmak istedik. Kopyala yapıştır yöntemi yerine bu kombinasyonları ezberlemeniz emin olun daha sağlıklı ve faydalı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here