Ana Sayfa İnceleme Telefon ve Klavyede Dolar ($) İşareti Nasıl Yapılır?

Telefon ve Klavyede Dolar ($) İşareti Nasıl Yapılır?

2153
0

Yeni dünyanın para birimi olarak lanse edilen Dolar, her geçen gün biraz daha değer kazanıyor ve yatırımcılar için de büyük bir öneme sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu yazımızda, Dolar işareti nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız ve bu sayede rakamlardan ya da paradan bahsederken semboller konusunda da sıkıntı yaşamamış olacaksınız.

Özellikle ekonomiye dair çalışmalarınızda ve bu konudaki makalelerinizde yine bu sembole çok fazla ihtiyacınız olacaktır. Programlama dilleri alanında da yine birçok yazılımcının ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve bu bağlamda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Kolay yöntemlerden bahsetmeyi tercih ediyoruz ve yazı içerisinde diğer alternatifleri de net bir şekilde görebilecek ve okuyabileceksiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyelerinizi kullanarak klavyede Dolar işareti yapmak istiyorsanız eğer sizler de Alt GR+4 kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bu kombinasyonu doğru bir şekilde uyguladığınızda Dolar işaretine ulaşacaksınız ve gerekli eklemeleri de yine bu şekilde yapabilirsiniz. Alt GR tuşu klavyelerin genelinde Space tuşunun yanında yer alıyor. Bu tuşa bastıktan hemen sonra 4 rakamına basarak sizler de Dolar işareti nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulmuş olacaksınız. Kombinasyon ile birlikte sembol otomatik olarak karşınıza çıkıyor ve ilgili metne ya da alana ekleniyor. Bu kombinasyon sizi zorlayacak ise ya da başarılı olamadığınız takdirde klasik ama çok kolay bir yöntemi uygulayabilirsiniz.

Dolar İşareti Kopyala: $$$$$

“$” işaretini bu sayfada sizinle paylaşıyoruz ve dilerseniz buradan kopyalayarak bir metin belgesine ya da Word belgesine kaydedebilir ve dilediğiniz zaman yine kopyala yapıştır eylemi ile gerekli eklemeleri yapabilirsiniz. Makalelerinizde, yazılım dilinde ya da benzer çalışmalarınızda bu sembole ihtiyacınız olabilir ve bahsi geçen adımları takip ettiğiniz takdirde gerekli eklemeleri kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Kullandığınız klavyelerde birçok farklı sembol var ancak herhangi bir kombinasyon uygulamadan direkt olarak ekleme işlemi yapamadığınız semboller de zaman zaman sorun yaratabiliyor. Dolar işareti oluşturmak için de yine kombinasyona ihtiyacınız olacaktır çünkü 4 rakamının altında yer alan sembolü eklemek için tek bir tuş sizlere yardımcı olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz