Ana Sayfa internet Telefon Wifi Bağlanmıyor

Telefon Wifi Bağlanmıyor

434
0

Akıllı telefon kullanıcıları zaman zaman bu sorunu yaşıyor ve telefon wifi bağlanmıyor şeklindeki aramalar da çok fazla yapılıyor. Dilerseniz bu problemi nasıl çözebileceğinize ve hangi adımları izlemeniz gerektiğine hep birlikte göz atalım…

Telefon Wifi Bağlanmıyor Sorunu Çözümü

  • Sürekli bağlı olduğunuz wifi ağına bir süre basılı tuttuktan sonra “Şebekeyi unut” butonuna tıklayarak var olan eski bilgileri silmeniz gerekiyor. Silme işlemi gerçekleştikten sonra bir kez daha bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bu işlem genellikle sonuç veriyor ancak işe yaramadığı takdirde aşağıdaki yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.
  • “Ağı unut” işlemi de verilerin silinmesine ve yeniden bağlanmanıza yardımcı olacaktır. Yine bu yöntem de en çok tercih edilen işlemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Ios işletim sistemine sahip iseniz ve ayarları sıfırlamak istiyorsanız eğer “Ayarlar- Genel- Sıfırla-Ayarları sıfırla” adımlarını takip ettikten sonra tekrar giriş yapmanızı ve bağlanmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Yine ios kullanıcıları için bir tavsiyemiz olacak… Ayarların yeniden alınmasını sağlamak için seçenekler butonunun altında yer alan “Tutulanı yenile” sekmesini tercih etmeniz gerekiyor. Telefon bağlantı ayarlarını yeniledikten ve değiştirdikten sonra bir kez daha bağlanmayı deneyebilirsiniz. Iphone kullanıcıları için en popüler yöntemlerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor ve sorunun en net çözümüdür.

Yukarıda bahsi geçen adımlar herhangi bir sonuç vermediği takdirde telefonunuzu kapatıp açtıktan sonra da ağa bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem de herhangi bir fayda sağlamazsa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilir ve son olarak servis desteği alabilirsiniz.

Ağ yoğunluğuna bağlı olarak da telefon wifi bağlanmıyor sorunu ile karşı karşıya gelmeniz mümkündür. Tekrar tekrar denemenizi tavsiye ediyoruz ve sorun ağ kaynaklı ise yani cihazlarınız ile ilgili herhangi bir problem yoksa kısa süre içerisinde bağlantılarınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sinyal kalitesinin düşük olması durumunda da bu problemi yaşayabilirsiniz ve internete bağlı gibi görünseniz de ağ üzerinde bir ünlem sembolü karşınıza çıkacaktır. Bu sorunun kısa süreli bir problem olduğunu da belirtmek gerekiyor ve yukarıdaki adımları izleyerek sizler de bağlantı problemini ortadan kaldırabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz