Ana Sayfa İnceleme Adres Başlığı Nedir? Adres Başlığı Nasıl Yazılır?

Adres Başlığı Nedir? Adres Başlığı Nasıl Yazılır?

2096
0
adres-basligi-nedir-adres-basligi-nasil-yazilir

Adres başlığı, online alışveriş sitelerinde sipariş oluşturulma esnasında doldurulması istenen adres başlığı bölümünü boş geçmeniz halinde uyarı vermektedir. Peki, adres başlığı nedir? Bu alana ne yazılmalı? İşte adres başlığı ne demek sorusunun cevabı…

Adres Başlığı Nedir? Adres Başlığı Nasıl Yazılır?

Online alışveriş yapmak istediğinizde alışveriş sitesinde doldurmanız gereken bir alan olduğu, herkesin merak ettiği ve öğrenmek istediği Adres Başlığı Nedir sorusunu cevaplıyoruz.

Online alışveriş portallarında kullanıcıların en çok karşılaştığı terimler arasında yer alan Adres başlığı Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi pek çok internet sitesinde tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. E ticaret sitelerinde bir ürün satın almak istediğimizde ya da internet sitelerinde form doldururken her sitede bulunan adres başlığı kısmını önemsiz düşünebiliriz.

Adres Başlığı Nedir?

Adres başlığı, alanının kullanım amacı, bir ürünü satın alırken kargo karışıklığına son vermektir. Online sipariş verdiğiniz alana ürünün geleceği adresi yani konumunuzu açıklamak amacı ile kullanılır. Kullanıcılar internet sitelerinden aldığı ürünleri kimi zaman eve kimi zaman iş yerine istemektedir. Böyle bir durumda kargonuzun eve gelmesini istiyorsanız “Ev” iş yerine gelmesini istiyorsanız “İş” yeri diye belirtilmelidir. Aksi taktir de aldığınız ürünü size getirecek olan kargo çalışanı kuryeler, adrese geldiğinde hata yapabiliyorlar. Adres başlığı bölümüne adresinizi yazdığınız yerin Ev, İş yeri, Ofis tarzında belirtmeniz gerekmektedir.

Kısaca Adres Başlığı : İnternet sitesinden aldığınız ürünün geleceği adresin ev,iş yeri ya da ofis olduğunu belirtmelisiniz. Bunun nedeni ise kurye sizi daha kolay bir şekilde bulabilmektedir. Bu alanı doldurmaz ya da yanlış doldurursanız siparişiniz teslim edilmediği zamanlarda suçlamalarda bulunamazsınız.

Online sitelerin adres başlığı kullanımındaki amaç, bir sonraki ürün alımında siparişi verecek kişinin yeniden adres girmekle uğraşmasını önlemek için adres kaydı sağlanmaktadır.

Adres Başlığı Nasıl Yazılır?

Adres başlığı, bu alana yazılacak kelime çok fazla uzun ve kafa karıştırıcı olmaması gerekir. Alınan ürünün nereye teslim edileceğini yazarız. Örneğin: İşyeri, dükkan, vakıf, ev gibi tek kelime ve net başlıklar olması oldukça önemli. Bu durum elektronik alışverişlerde ekstra kolaylık sağlamaktadır.

Adres Başlığı Nerelerde Karşımıza Çıkar?

Adres başlığı genellikle alışveriş sitelerinde Defacto, Lcw gibi sitelerden ürün satın aldığımızda aldığımız ürünün sorunsuz bir şekilde bize ulaşabilmesi için adres başlığını doğru ve açık bir şekilde yazmalıyız. Tüm bunları yaptığımızda her hangi bir sorunla karşılaşma olasılığınız düşüktür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz