Ana Sayfa İnceleme Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Kare İşareti Nasıl Yapılır?

672
0

Bilgisayar ve telefon kullanıcılarının sorularına yanıt vermeye devam ediyoruz… Kare işareti nasıl yapılır? Sorusu da çok sık karşımıza çıkıyor ve bu yazımızda bu işareti nasıl elde edeceğimizi hep birlikte göreceğiz.

Kare ya da diyez ve hatta hashtag olarak da karşımıza çıkan bu sembol, birçok farklı alanda sıkça kullanılıyor. Diyez, müzik dünyasında çok daha fazla kullanılan bir terim ve önüne geldiği notayı yarım ses inceltiyor. Eğer müzik üzerine bir makale yazıyorsanız bu sembole de mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Merak etmeyin hem bilgisayarlarımızda hem de telefonlarımızda bu işarete ulaşmak oldukça kolay ancak öncesinde sosyal medyaya da göz atmak istiyoruz.

Hashtag işareti

Kare işareti ya da bir diğer deyişle hashtag işareti, son dönemde sosyal medya kullanıcılarının karşısına daha yoğun bir şekilde çıkıyor. Herhangi bir paylaşım yaptığınızda ilgili etiketleri hazırlamak isterseniz eğer hashtag işaretini kullanmanız gerekecektir. İnstagram ve Twitter’de olduğu gibi Facebook’ta da bu işaret ile sıkça karşı karşıya geliyoruz. Etiketler sayesinde daha fazla insana ulaşmak mümkün ve sosyal medya kullanıcıları da bu durumun farkında görünüyorlar. Şimdi dilerseniz o meşhur hashtag işaretinin yani kare işaretinin nasıl yapılacağına da hep birlikte göz atalım

Bilgisayar Kullanıcıları için Kare İşareti;

Klavyelerinizdeki Alt GR tuşuna bastıktan hemen sonra 3 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Kare sembolünü 3 rakamının altında göreceksiniz ancak bazı klavyelerde bu işaret 4 rakamının altında da yer alabiliyor. Eğer dilerseniz Ctrl+Alt kombinasyonu ile de devam edebilirsiniz.

Telefon Kullanıcıları için Kare İşareti;

Smiley ekranına giriş yaptığınız takdirde kare, yani hashtag sembolünün var olduğunu göreceksiniz ve herhangi bir kombinasyona ihtiyaç duymadan sizler de bu sembolü oluşturabiliyorsunuz.

Hem bilgisayar hem de telefon kullanıcıları için bir yöntemden daha bahsetmek istiyoruz ve birçoklarımızın sıkça tercih ettiği bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.

Kare İşareti Kopyala Yapıştır;

Kolay olanı tercih etmek isterseniz eğer sizler de kopyala yapıştır yöntemini kullanabilirsiniz. “#kare sembolünü sizinle paylaşıyoruz ve dilediğiniz an sayfamıza giriş yaparak kopyalayabilir ve dilediğiniz alanda kullanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz