Ana Sayfa Mobil Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

422
0

Numara engelleme hizmeti birçok operatör tarafından sunuluyor ve Vodafone de bu isimlerden bir tanesidir. Vodafone numara engelleme nasıl yapılır? Sorusuna yanıt aramak adına buradayız ve bu sürecin nasıl ilerlediğini de yine siz değerli hat sahipleri ile paylaşmaya çalışacağız.

Uygun tarifeleri ve özel kampanya fırsatları ile birlikte kısa süre içerisinde sayısız kullanıcıya ulaşmayı başarmış olan marka, numara engelleme gibi özel hizmet çalışmaları ile de fark yaratmayı başarıyor.

Bireysel hat sahiplerinin yanı sıra kurumsal hat sahipleri de yine bu hizmetten faydalanabiliyor. Sık sık rahatsız ediliyor ya da gecenin bir yarısı farklı numaralardan aranıyorsanız eğer sizler de engelleme hizmeti alabilirsiniz.

Vodafone Numara Engelleme Nedir?

Numaranızı değiştirmenize rağmen rahatsız edilmeye devam ediliyorsanız eğer son çare olarak sizler de numara engelleme hizmeti alabilirsiniz. Belirleyeceğiniz numaralar dahilinde yine o numaralar tarafından aranamayacak ve aynı zamanda sms de almayacaksınız. Belirlenen numaranın kara listeye alınması olarak tanımlama yapabiliyoruz ve binlerce insan bu hizmetten en iyi şekilde faydalanıyor.

Dilerseniz özel numaraları da engelleyebiliyorsunuz ve ilgili kişi numarasını gizlese bile sizlere herhangi bir şekilde ulaşamıyor. Bu hizmetin en güzel tarafı ise kesinlikle bildirim almıyor olmanızdır. Derin bir nefes almak ve telefonlarınızı gönül rahatlığı ile kullanmak adına neler yapabileceğinize hep birlikte göz atalım istedik.

GIZLI AC yazdıktan sonra 7046’ya sms göndermeniz yeterli olacaktır. Artık sizler de özel numaradan gelen herhangi bir çağrıyı almayacak ve kesinlikle rahatsız edilmeyeceksiniz. Eğer dilerseniz 7046’yı arayarak da personel yardımı ile hizmet alabiliyor ve gizli numaraları engelleyebiliyorsunuz.

-Bazı operatörler, engellemeye rağmen, aranan kişi bildirim alıyor ve hatta atılan sms’lerde hafızaya kaydedilerek görüntülenebiliyor. Vodafone bu konuda kesin bir çözüm yöntemi sunmak istemiş ve alacağınız engelleme hizmeti ile birlikte herhangi bir bildirim ya da depolama durumu ile karşı karşıya gelmiyorsunuz.

Karşı Taraf Bildirim Alacak mı?

Özel numaralardan gelen çağrıları engellediğiniz takdirde sizi arayan kişi ‘’Aradığını kişi özel numaradan gelen çağrıları kabul etmemektedir’’ şeklinde bir bildirim alıyor ve numarasını açmak zorunda kalıyor. Bu engelleme hizmeti ile birlikte telefonlarınız yalnızca açık numaraları kabul ediyor.

Ne yazık ki çoğu zaman bu hizmeti almaya mecbur bırakılıyoruz ve ikili iletişimde yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle özel numaraları engellemek zorunda kalıyoruz. Sizler de bahsettiğimiz adımları takip ederek engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Vodafone Numara Engelleme İptali

Gizli numaralardaki engeli kaldırmak ve yeniden başa dönmek isterseniz eğer GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya sms göndermeniz yeterli olacaktır. Eğer herhangi bir onay mesajı alamazsanız 7046’yı arayarak personelden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Engelleme hizmeti almak ve yine bu hizmeti sonlandırmak oldukça basit ve Vodafone hat sahiplerinin bu konuda fazlasıyla şanslı olduklarını düşünüyoruz.

Sizler de Vodafone hat sahibi iseniz ve gizli numaralar ile başınız dertte ise bu adımları takip ederek işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur ancak faturalı hat sahipleri için farklı bir tarifeden bahsediliyor. Bu konuda daha sağlıklı ve net bilgi edinebilmek adına en yakın Vodafone şubelerini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Ya da dilerseniz 542’yi tuşlayarak Vodafone çağrı merkezi çalışanları ile görüşebilir ve merak ettiğiniz diğer soruları da deneyimli personel ile paylaşabilirsiniz. Vodafone Numara Engelleme işlemini nasıl yapacağınızı ve yine nasıl iptal edeceğinizi de tarafınıza aktaracaklardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz