Ana Sayfa Mobil Türk Telekom (Avea) Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom (Avea) Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

495
0

Avea ile birleştikten kısa bir süre sonra, uygun tarifeler ile geniş bir kitleye hitap etmeyi başaran Türk Telekom, an itibarıyla en çok tercih edilen operatörlerden biri olmayı da başarıyor. Bu başarıya ortak olmak adına sizler de numara taşıma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda Türk Telekom(Avea) numara engelleme nasıl yapılır? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız. Operatör tarafından sunulan bu hizmet sayesinde sizler de rahatsız edenleri engelleme şansına sahip oluyorsunuz.

Gecenin bir yarısı arama almak istemiyor ya da ilgili kişi tarafından rahatsız edilmek istemiyorsanız eğer bu hizmetten sizler de faydalanabilirsiniz. Türk Telekom, bu tür konularda fazlasıyla başarılı ve bu da üyelerini memnun etmeye devam ediyor. Dilediğiniz zaman engelleme işlemi yapabilir ve yine dilediğiniz zaman bu engellemeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

Tek bir sms yeterli olacaktır ve onay aldığınız takdirde artık ilgili numara sizleri herhangi bir şekilde rahatsız edemeyecektir. Dilerseniz bu sürecin nasıl işlediğine ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğine de yine detaylı bir şekilde göz atmaya çalışalım.

Türk Telekom Numara Engelleme Süreci

Çağrı engelleme hizmeti almak için sms butonunu kullanmanız gerekecektir. Engelle yazdıktan hemen sonra ilgili numara olan 5555’e sms atabilirsiniz. Dakikalar içerisinde operatör tarafından bir bilgilendirme mesajı alıyorsunuz ve aboneliğinizin onaylandığına dair bilgiler tarafınıza aktarılıyor.

Bireysel hat ya da kurumsal hat sahibi olmanız önemli değil çünkü her iki operatör kullanıcısı da bu hizmetten sorunsuz bir şekilde faydalanabiliyor. Engelleme listesini sizler hazırlayacaksınız ve operatörünüz bu konuda sizlere izin verecektir. 50 adet numara hakkınız var ve bu sayıya ulaşana dek numara ekleme işlemi yapabiliyorsunuz.

Listeye eklediğiniz numaralar size hiçbir şekilde ulaşamayacaktır ve arama yaptıkları anda ‘’Bu kişi şu anda çağrı kabul etmiyor’’ gibi bir bildirim ile karşı karşıya geliyorlar. Sms aracılığı ile olduğu gibi arama yaparak da bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz. *100# tuşlaması yaparak sizler de çağrı engelleme servisinden sorunsuz bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Engellenen Listesine Nasıl Ekleme Yapabilirim?

“CAGRIENGELLE ENGELLENECEK NUMARA” yazdıktan hemen sonra 5555’e sms göndermeniz yeterlidir. Engelli numaralar listesine dilediğiniz an ekleme yapabilirsiniz ve bununla ilgili tek sınırlama ise 50 adet olarak karşımıza çıkıyor. Listeden numara çıkartarak ekleme de yapma şansına sahipsiniz. Bu listeye dahil edeceğiniz numaralar sizi arayamayacak ve herhangi bir şekilde iletişim kuramayacaktır. Bu servisin en güzel özelliği ise sizlere kesinlikle bildirim ulaştırmıyor olmasıdır. Bazı operatörler, bu hizmeti eksik sunuyor ve çağrı durumunda bildirim almaya devam ediyorsunuz.

Türk Telekom tarafından sunulan çağrı engelleme servisi sayesinde bu konuda herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz ve dilerseniz çağrı merkezi personelinden yardım alarak da taleplerinizi sorunsuz bir şekilde oluşturabilirsiniz.

50 Adet Numara Sınırı

Türk Telekom çağrı engelleme servisinden faydalanırken bilmeniz gereken bazı hususlar var. Bunlardan bir tanesi de 50 adet sınırıdır. Diğer operatörler ile kıyasladığımız takdirde bu konuda çok daha esnek bir tutum sergilediklerini görebiliyoruz. Taleplerinize daha sağlıklı yanıt verebilmek adına yakın zamanda sayıyı arttıracaklarını dile getiriyorlar ancak bu konuda net bir süre belirtilmiş değil!

Sizler de rahatsız edilmek istemiyorsanız Türk Telekom numara engelleme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sürekli olarak arayan numaraları ya da artık hayatınızda olmayan insanları bu servis aracılığı ile listelerinizden silebiliyor ve iletişimi de koparma şansı elde ediyorsunuz. En yakın Türk Telekom şubesini ziyaret ederek de hizmet talebinizi iletebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz