Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’da Başkasının Hikayesini Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram’da Başkasının Hikayesini Paylaşma Nasıl Yapılır?

358
0

Sosyal medyanın en etkin platformlarından bir tanesi olan instagram, işlevselliği ile birlikte kullanıcı memnuniyetini arttırmayı da başarıyor. Bu yazımızda sizlere instagram’da başkasının hikayesini paylaşma sürecini konuşacağız.

Hoşunuza giden bir hikayeyi sizler de kendi hesaplarınızda paylaşabilir ve etkileşim almasına yardımcı olabilirsiniz. Etiketlendiğiniz hikayelerin yanı sıra etiketlenmediğiniz hikayeleri de tek bir tık ile profillerinize ekleme şansına sahipsiniz.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu işlemin nasıl yapılabileceğine de hep birlikte göz atalım.

Instagram’da Başkasının Hikayesini Paylaşma

– Herhangi bir etiketleme durumu söz konusu ise eğer dm kutunuzu kontrol edebilirsiniz. Etiketlendiğiniz takdirde ilgili gönderi dm kutunuza düşecek ve sizler de bu gönderiyi kendi hikayenize ekleyebileceksiniz.

– Hemen alt kısımda “Gönderiyi hikayene ekle” butonu yer alıyor ve bu butona tıkladığınız anda ekleme işlemi otomatik olarak yapılıyor ve arkadaşlarınız ile de paylaşma şansı elde ediyorsunuz.

Hikayeler, 24 saat profilde kalıyor ve etkileşim konusunda bir adım önde olduğunu da hatırlatmak isteriz. Sizler de daha fazla insana ulaşmak ve sesinizi daha dikkat çekici bir şekilde duyurmak isterseniz eğer bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Peki etiketlenmediğiniz gönderilerde nasıl ya da ne şekilde paylaşım yapabiliyorsunuz? Gelin hep birlikte bu soruya da yanıt verelim ve merak ettiklerinizi ele alalım.

Etiketlenmediğim Gönderileri Nasıl Paylaşabilirim?

Bunu doğrudan yapamayabilirsiniz ancak ekran görüntüsü alarak sizler de paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Ekran görüntüsü aldıktan sonra hikayeyi normal bir görsel paylaşır gibi ekleyeceksiniz ve dilerseniz arkadaşınızı da etiketleyebilirsiniz. Hikaye paylaşma eyleminde farklı bir alternatif karşınıza çıkmıyor ancak gönderiler konusunda yani direkt ana sayfada yer alan paylaşımlarda bunu daha profesyonel bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi ekran görüntüsü alma eylemi daha amatörce bir davranış ve görüntü kalitesi de ister istemez düşüyor fakat az önce de dile getirdiğimiz gibi bu paylaşımın farklı bir yöntemi ne yazık ki mümkün değil. Peki ya ana sayfada yer alan gönderileri nasıl paylaşacağız? Gelin hep birlikte bu soruya da detaylı bir biçimde yanıt vermeye çalışalım.

Başkasının Gönderisini Nasıl Paylaşabilirim?

Hoşunuza giden bir görsel olduğu takdirde sizler de paylaşımda bulunabiliyorsunuz ve merak etmeyin ekran görüntüsü almak zorunda değilsiniz. İlgili gönderinin altında sağ yukarı oku andıran bir simge yer alıyor ve bu simgeye tıkladığınız takdirde sizler de gönderiyi doğrudan hikayelerinize ekleyebiliyorsunuz. Bazı Android kullanıcıları hali hazırda bu eylemi yerine getiremediklerini söylese de uygulama güncel olduğu takdirde sorun yaşamayacağınızı iddia ediyoruz.

Instagram uygulamasını silip yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz ve bu sayede sorun çözülecektir. Gönderiyi paylaştığınız takdirde insanlar ilgili paylaşıma tıkladıklarında, paylaşımın gerçek sahibinin profiline de ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra dilerseniz etiketleme işlemi de yapabilirsiniz ve bu sayede erişimi daha kolay hale getirebilmek de mümkün oluyor.

Instagram, an itibarıyla sesinizi kısa süre içerisinde duyurmanıza yardımcı olacak ve etkileşim konusunda sizleri tatmin edecek platformlardan bir tanesidir ve hatta en büyüğü olduğunu da söyleyebiliriz. Paylaşımları aktif hale getirdiğinizde ve size ait gönderiler farklı profillerin hikayesinde yer aldığı takdirde kısa süre içerisinde daha fazla takipçiye ulaşacaksınız.

Aynı şekilde arkadaşlarınıza bu konuda destek verebilir ve onların gönderilerini kendi hikayelerinize ekleyebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır. Hikayelerin, insanlara ulaşması çok daha kolay bir hal alıyor ve profil fotoğrafınızın üzerinde yer alan kırmızı simge de onları tahrik eden unsurlardan bir tanesidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here