Ana Sayfa Facebook Facebook Profilime Kim Baktı?

Facebook Profilime Kim Baktı?

549
0

İlginç gelebilir ancak hali hazırda en çok kullanıcıya sahip olan sosyal mecralardan bir tanesi de Facebook olarak karşımıza çıkıyor. Aktif kullanıcıların sayısı azalmış olabilir ancak üyeler bu mecrayı terk etmiyor ve sadakatlerini gösteriyorlar. Bu yazımızda sizlere Facebook profilime kim baktı sorusunun yanıtını vereceğiz. Profilinize bakanları gerçekten görebilir misiniz? Birçok kaynakta bu konu ile ilgili hatalı bilgiler verilmeye devam ediliyor.

Sosyal medyanın aktif olmasa da en çok ziyaretçiye sahip olan platformu olan Facebook, ne yazık ki birçok gelişmeye kayıtsız kaldı ve sosyal medya kullanıcıları da Twitter ile birlikte instagram’ı daha çok tercih eder oldular. Ana konumuza dönelim ve dilerseniz merak edilen soruya yanıt verelim. Ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil ve az önce de belirttiğimiz gibi farklı kaynaklarda ısrarla hatalı bilgiler sunuluyor.

Facebook Profil Ziyaretçileri

Profilleriniz kapalı değilse eğer gün içerisinde sayısız insan sizi ziyaret ediyor olabilir. Yaptığınız bir yorum ya da paylaştığınız bir gönderi emin olun kısa süre içerisinde etkileşim alıyor ve binlerce insana ulaşıyor. Facebook profilime kim baktı? Sorusuna ise ne yazık ki yanıt alamıyorsunuz. Eğer ziyaretçiler herhangi bir işlem yapmadıysa, yani beğenme ya da yorum gibi bir eylemde bulunmadılarsa ne yazık ki onlardan haber almanız mümkün olmayacaktır.

Kaynaklara göz attığınız takdirde bunun mümkün olduğunu yazdıklarını göreceksiniz ve hatta uygulama tavsiyesinde bulunan kaynaklar bile var. Bu sadece kötü ve basit bir reklam çalışması çünkü bunun gerçeklik payı kesinlikle yok. Hiçbir şekilde profilinize bakanları ya da sizi ziyaret edenleri göremiyorsunuz.

Facebook Profilime Kim Baktı Uygulamaları

Şu uygulama fayda sağlıyor, bu uygulama ile birlikte profilinize giriş yapanları ya da görüntüleyenleri tespit edebiliyorsunuz gibi ibare ya da yönlendirmelere maruz kalıyorsanız eğer o sitelerden uzak durun. Facebook profilime kim baktı sorusuna ne yazık ki yanıt almanız mümkün değil. Size tavsiye edilen uygulamalar da kişisel bilgilerinizi ele geçirmek ve hatta bu bilgileri para karşılığı satmak adına oluşturulan kötü niyetli yazılımlardır.

Facebook profilime kim baktı? Şeklinde bir arama yaptığınızda binlerce makaleye rastlayabilirsiniz ancak hiçbirisi size gerçek bilgiyi aktarmaz. Ne yazık ki dijital dünya gerçek bir çöplük ve insanları kandırmak adına ellerinden gelenin daha fazlasını yapıyorlar. Hesaplarınızı korumak ve daha da önemlisi gizlilik konusunda daha dikkatli davranmak adına sizler de bu tür yazı ve uygulamalardan uzak durmalısınız. Profilinize kimlerin baktığını ya da sizi kimlerin ziyaret ettiğini merak ediyor olmanız gayet normal bir durum ancak bunu öğrenmenin mümkün olmadığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Profilime Girenleri Nasıl Tespit Edebilirim?

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi yaptığınız herhangi bir yorum ya da beğeni ile birlikte insanlar profillerinize ulaşıyor ve ziyaret ediyorlar. Elbette profiliniz açık ise bir hareketlilik gösterebilir ve gönderilerinize yorum yapabilirler ya da paylaştığınız bir şeyi beğenebilirler. Bu durumda onları tespit etmek çok kolay ancak sadece profilinizi gezip herhangi bir eyleme imza atmadıkları takdirde ne yazık ki gizli kalacaklardır.

Merakınız devam edecek ve bunun için bir çözüm sunulmuyor. Stalk dediğimiz şey de tam olarak budur ve birçok farklı mecra için de stalk yapanları görüntülemek ne yazık ki mümkün olmuyor. Bunun mümkün olduğunu dile getiren platformlar ise kesinlikle hatalı ve yanlış bilgi sunuyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz