Ana sayfa internet Google Chrome Gizli Sekme Açma

Google Chrome Gizli Sekme Açma

225
0

Bilgisayarlarınızda yaptığınız her işlemin kayıt altına alındığını biliyor muydunuz? Özellikle internette gezinirken bu durum daha belirgin bir şekilde karşımıza çıkıyor ve yaptığınız aramaların yanı sıra ziyaret ettiğiniz web siteleri de kayıt altına alınıyor. Tüm bunları gizli bir şekilde yapmak ve yerine getirmek ister misiniz? Google Chrome gizli sekme açma işleminden bahsedeceğiz ve birçok tarayıcı gibi Chrome de sizlere bu ayrıcalığı tanıyor.

Gizli sekme üzerinden gerçekleştireceğiniz herhangi bir işlemin kayıt altında tutulması mümkün değildir ve cihazlarınızı sizden sonra kullanacak olan kişiler de şifre ya da kayıt verilerine hiçbir şekilde ulaşamıyor.

Google Chrome gizli sekme açma işlemi ile birlikte karşınıza yeni bir pencere çıkacak ve bu pencerede yerine getireceğiniz herhangi bir işlem kayda alınmayacaktır. Geçmişe ulaşma ya da yine aynı şekilde geçmişi görüntüleme gibi bir durum söz konusu değildir. Tarayıcı geçmişinizin temiz tutulmasını istiyor ve bilgilerinizi koruma altına almayı tercih ediyorsanız eğer sizlerde gizli sekme aracılığı ile işlem yapabilirsiniz. Peki ama bu nasıl olacak? Dilerseniz tüm merak ettiğiniz sorulara detaylı bir şekilde yanıt verelim ve gizli sekme hakkındaki soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım.

Google Chrome Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Yeni bir chrome sayfası açtıktan hemen sonra sağ üst kısımda yer alan üç noktalı bölüme tıklayın ve yeni gizli pencere butonu ile birlikte sizler de gizli sekmeyi açmış olacaksınız. Burada yaptığınız ya da yapacağınız herhangi bir işlem kayıt altına alınmıyor. Müstehcen sitelere ya da insanların görmesini istemediğiniz sitelere giriş yaparken de yine bu sekmeyi kullanabilirsiniz. Herhangi bir arama yaptığınızda karşınıza geçmiş aramalarınız çıkmayacak ya da şifre girmek istediğinizde kayıtlı şifre gibi bir durum asla söz konusu olmayacaktır.

Endişe etmenize gerek yok çünkü chrome, bu ayrıntıları ön plana taşıyabilmek ve rahat edebilmeniz adına bu tür bir hizmet sunuyor ve gizlilik konusunda tek bir açık durumu karşınıza çıkmıyor. Yalnızca chrome tarayıcısında değil, sektörde aktif olarak hizmet veren birçok tarayıcıda bu özellik mevcuttur ve sizler de dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Gizli Sekme Kısayolu Hangisidir?

CTRL+Üst+N kombinasyonunu kullanarak sizler de saniyeler içerisinde yeni bir gizli sekme açabiliyorsunuz. Bu sayede yapacağınız herhangi bir işlem kayıt altına alınmayacak ve sizler de internette rahat bir şekilde sörf yapma şansı elde edeceksiniz. Cihazı birden fazla insan kullanıyorsa eğer gizli sekme en çok onların işine yarayacaktır çünkü kimse, yaptığı işlemi göz önünde gerçekleştirmek istemez ya da bir başkasının aynı verilere ulaşmasını tercih etmeyecektir.

Chrome ile birlikte diğer tarayıcılar da bu hizmeti sunuyor ve tek bir tık ile sizler de gizli sekmede işlem yapma şansı elde ediyorsunuz.

Android Chrome Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Cep telefonlarınızdan Chrome uygulamasına tıkladığınız takdirde karşınıza boş bir sayfa çıkacaktır. Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın ve yeni sekme ibaresinin hemen altında yer alan yeni gizli sekme butonuna basın. Saniyeler içerisinde gizli sekme açılacak ve sizler de internet erişimini sorunsuz bir şekilde sağlayacaksınız.

Android kullanıcıları bu basit adımları takip ederek işlem yapabiliyor ve verilerin kaydedilmesini de önlemiş oluyorlar. Sizler de internette daha rahat bir şekilde gezinmek isterseniz eğer gizli sekmeyi tercih edebilirsiniz. Cep telefonlarınız aracılığı ile gizli sekme kullanımı da bu şekildedir ve rahat sörf yapabilmeniz adına Chrome bu tür bir fırsat sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here