Ana sayfa instagram Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Kullanma

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Kullanma

155
0

Sosyal medyada bir çoklarımızın vazgeçilmezi olmayı başaran Instagram, her geçen gün farklı bir yenilik ile karşımıza çıkıyor ve yakın arkadaşlar özelliği de bunlardan bir tanesidir. Instagram yakın arkadaşlar özelliği kullanma başlığı altında sizlere birtakım bilgiler sunacağız ve merak ettiğiniz soruları yanıtlamak adına buradayız. İşlevsel bir kullanıma imza atmak adına harekete geçen uygulama, bu konuda fazlasıyla başarılı görünüyor ve taleplerinize de doğrudan yanıt veriyor diyebiliriz.

Instagram yakın arkadaşlar özelliği kullanma işlemi oldukça basit ve size büyük avantaj sunuyor diyebiliriz. Eğer paylaşmak istediğiniz hikayeyi yalnızca samimi arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız eğer sizler de bu ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı bir şekilde göz atalım ve merakınızı da gidermiş olalım.

Yakın Arkadaş Özelliği Tam Olarak Nedir?

Paylaşımlarınız, sizin belirleyeceğiniz kitleye sunmanızı sağlayan muhteşem bir özelliktir. Hikayenizi kimin görebileceğini ve bu hikayeye kimlerin yanıt verebileceğini seçebiliyorsunuz. Annenizden, kız arkadaşınızdan ya da abinizden saklamak istediğiniz hikayeleri küçük bir gruba gösterebilir ve onlarla paylaşabilirsiniz. Bir nevi gizlilik durumudur ve bu da kullanıcıların işine yarayacak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Peki ama bu listeyi nasıl oluşturabiliriz? İnanın bize bu da çok kolay ve dilerseniz nasıl yapabileceğinize hep birlikte göz atalım.

Yakın Arkadaşlar Listesi Nasıl Oluşturulur?

Instagram hesaplarınıza giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıkamanız gerekiyor. Menüyü açtıktan hemen sonra yakın arkadaşlar butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfa ile birlikte sizler de dilediğiniz ismi bu listeye dahil edebiliyorsunuz. Belirlediğiniz listeyi dilediğiniz an değiştirebilir ve kontrol edebilirsiniz. Eğer isterseniz yeni bir liste de hazırlayabilir ya da isimleri silebilirsiniz.

Nasıl Kullanırım?

Hikaye paylaşmak istediğinizde karşınıza birtakım listeler çıkacak ve yeşil renkli yakın arkadaşlar butonuna tıkladığınız takdirde paylaştığınız hikaye yalnızca yakın arkadaşlar listesindeki isimlere gösterilecektir. Merak etmeyin herhangi bir aksaklık ya da sorun yaşamazsınız ve görüntüleyenlere baktığınızda da bunu net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu kusursuz detay ile birlikte sizler de paylaşımlarınızı rahat bir şekilde yapabilecek ve gizlilik konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Instagram, Gizliliğe Önem Veriyor!

Hikaye paylaştınız ve sürekli olarak akrabalarınızdan ‘’Sana yakıştıramadım’’ gibi mesajlar alıyorsanız ve bu durumdan sıkıldıysanız sizler de gizlilik konusunda size sunulana ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz. Yakın arkadaşlar paylaşımı yaptığınız takdirde akrabalarınız hiçbir şekilde görüntüleme yapamayacaktır. Stalk bile işe yaramıyor çünkü sizin belirlediğiniz isimler dışında herhangi bir şekilde görüntüleme yapmak kesinlikle mümkün değildir.

Instagram bu konuda bir adım daha öne çıkıyor ve sektördeki diğer sosyal medya platformlarına kıyasla çok daha hassas olduğunu da hatırlatmak isteriz. Sizler de hemen şimdi test edebilir ve paylaşımlarınızı da gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Güncellemeyi Unutmayın!

Tüm bu söylenenleri yerine getirmek ve ayrıcalıktan faydalanmak adına instagram uygulamasının güncel olması gerekiyor. Eğer güncelleme yapmadıysanız ne yazık ki bu hizmeti alamazsınız. Güncelleme sonrası yeşil butonu sizler de görebilecek ve kendi listenizi sorunsuz bir şekilde oluşturabileceksiniz. Yalnızca akrabalarınızdan değil, eski sevgilinizden ya da dedikodu yapan arkadaşlarınızdan da uzak durabiliyorsunuz. Yakın arkadaşlar listesi sizin seçimleriniz ile birlikte şekilleniyor ve dilediğiniz zaman gönderileri yalnızca bu listeye ulaştırabiliyorsunuz.

Instagram’da kontrol tamamen sizde ve dedikodulardan muzdarip iseniz eğer kendinize özel bir liste hazırlayarak paylaşımlarınızı daha rahat bir şekilde yapabilir ve yine sosyal medyada daha özgür bir biçimde takılma şansı elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here