Ana Sayfa instagram Instagram’da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram’da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

513
0

Sosyal medyada sizi takip eden arkadaşlarınız ile eğlenceli videolar paylaşmak isterseniz eğer bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Instagram’da video paylaşma işleminin nasıl yapılacağını hep birlikte göreceğiz ve adımları da yine birlikte takip etmiş olacağız. Geçmiş yıllarda görselleri bir adım öne taşıyan instagram, kısa bir süre önce bu alanı genişletmek istediğini duyurdu ve hikaye özelliği ile birlikte daha işlevsel bir yapılanmaya dönüştü.

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi olarak da tanımlayabileceğimiz bu platform, an itibarıyla milyonlarca insanın ilgisini çekmeyi başarmış durumda ve kullanıcı sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor. Binlerce takipçili hesaplarınız üzerinden sizler de kendinizi ifade eden ya da size uygun vidyoları paylaşarak etkileşimi arttırabilir ve hesaplarınızı da daha hareketli hale getirebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu sürecin nasıl işlediğine de hep birlikte göz atalım.

Instagram’da Video Paylaşma

  • Paylaşacağınız video ile ilgili detayları ve kuralları ilettikten sonra dilerseniz paylaşımın nasıl yapılacağına da hep birlikte göz atalım. Video süresi ile ilgili en önemli detay, en az 3 saniye en fazla 1 dakika aralığında olması yönündedir. 1 dakikadan fazla videoları ne yazık ki instagram kesiyor. Ancak dilerseniz ikinci bir video şeklinde yani kaydırmalı olarak paylaşımda bulunabilirsiniz.
  • Hesaplarınıza giriş yaptıktan sonra orta kısımda ve en altta yer alan Artı butonuna tıkladığınız takdirde direkt olarak galeriniz açılıyor ve paylaşmak istediğiniz videoyu ya da görseli de buradan ekleyebiliyorsunuz.
  • Eğer yeni bir video çekip paylaşmak istiyorsanız, video butonuna basarak sizler de çekim yapmaya başlayabilirsiniz. Çekim tamamlandıktan sonra instagram sizlerden onay talebinde bulunuyor ve hemen paylaşım yapmıyor. Bu da önemli ayrıntılardan ve hatta avantajlardan bir tanesidir.

  • Video ya da görsel seçimi yaptıktan sonra ileri tuşuna basıyorsunuz ve burada karşınıza birtakım filtreler çıkıyor. Eğer videoyu ya da görseli saf hali ile paylaşmayı tercih etmiyorsanız düzenleyebilir ve uygulamanın sizlere ücretsiz olarak sunduğu filtrelerden de en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Bu sayede daha dikkat çekici bir içerik yaratmış olacaksınız. Filtre belirlemesi sonrası ses açma kapatma seçeneğini de kullanabilirsiniz. Hemen üst kısımda hoparlör simgesi var ve bu da şunu ifade ediyor: eğer hoparlör açık ise, insanlar videonuza tıklamaya gerek kalmadan bu videoyu direkt sesli olarak açacaktır. Hoparlör kapalı ise insanlar sesi açmak için videonuza bir kez tıklamak durumundadırlar.
  • Tüm bunları yapıp paylaş butonuna tıkladığınızda sizler de videolarınızı hesaplarınıza dahil etmiş olacaksınız. Görüntüleme ve paylaşım sayısı gibi istatistiki bilgileri de yine hesaplarınız üzerinden görüntüleyebiliyor ve etkileşim takibi yapabiliyorsunuz.

Bu yazımızda sizlere instagram üzerinden nasıl video paylaşımı yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Oldukça kolay bir süreçten bahsediyoruz ve zaten büyük bir kısmınız da bu süreci çok iyi biliyor. Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından bir tanesi olan instagram, her geçen gün farklı bir yenilik ile karşımıza çıkıyor ve video süresinin arttırılması da bunlardan bir tanesidir. Sizler de artık bu konuda daha özgür bir tavır ile hareket edebiliyor ve paylaşımlarınızı yapabiliyorsunuz.

Takipçi sayınızı arttırmak ve onlardan beğeni almak isterseniz eğer daha eğlenceli ve daha ilgi çekici video ve görselleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Daha fazla beğeni ve yorum sayesinde gönderileriniz keşfete düşecek ve bu da sizleri kısa süre içerisinde daha popüler bir hesaba kavuşturacaktır. Aynı zamanda etiketlerin de bu konuda ne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz