Ana Sayfa instagram Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası [Kesin Çözüm]

802
0

Sosyal medyaya bir süre ara vermek ve telefondan biraz uzaklaşmak isteyen kullanıcılar, hesaplarını dondurmayı tercih ediyorlar. Instagram kullanıcı bulunamadı hatası da tam olarak bu yüzden karşımıza çıkıyor. Dondurma işlemi sonrası bildiğiniz gibi yeniden hesaplarınızı aktif hale getirebiliyorsunuz ve aslında verdiğiniz arayı sonlandırmak da tamamen sizlerin elinde. Fakat burada asıl sorun, dondurulan hesaplar açılmak istediğinde karşımıza çıkıyor ve kullanıcı bulunamadı hatası ile karşı karşıya geliyoruz.

İnstagram Dondurma işlemi sonrası yeniden dönüş yapmak istediğinizde bu tür bir sorun ile karşılaşırsanız eğer sizler de hangi adımları takip etmeniz gerektiğini bu yazıda bulacaksınız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresinden ilk adımı atabilirsiniz ve devamında adım adım neler yapmanız gerektiğini de sizlere aktaracağız.

Bu hesap bir işletmeyi, ürünü ya da hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor şeklinde bir soru karşınıza çıkacaktır. Bu soruya hayır yanıtını vermeniz gerekiyor ve bu yanıt sonrası karşınıza yeni bir pencere çıkıyor.

Kimlikte yer alan adınız ve soyadınızı, yeni açılan pencereye eksiksiz bir şekilde girmeniz ve onay vermeniz gerekiyor.

Bir diğer adımda ise instagram kullanıcı adı bilgisi talep edilecektir ve bu bilgiyi de yine doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor.

Bir diğer adıma geçelim. Instagram, bu adımda sizlerden mail adresinizi istiyor ve tabii ki kayıt olurken kullandığınız mail adresini vermek durumundasınız.

Son olarak yaşadığınız ülkeyi isteyeceklerdir ve buraya da güncel bilgiyi eksiksiz bir şekilde girmeniz yeterli olacaktır.

Doğrulama yapmak adına bu bilgilere ihtiyaç var ve herhangi bir şekilde gizlilik ya da güvenlik sorunu olacağını da düşünmüyoruz. İzlemeniz gereken adımlar bu şekilde ve süreci eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde sorun yaşamayacaksınız. Peki gönder butonu ile birlikte bilgilerinizi ilettikten sonra süreç nasıl işleyecek? Artıp topu instagram yetkililerine atmış durumdasınız ve beklemekten başka çareniz kalmıyor. Dilerseniz bu süreci de detaylı bir şekilde ele alalım ve merak ettiğiniz sorulara yanıt vermeye çalışalım.

Instagram Hesabım Ne Zaman Aktif Edilir?

Kullanıcı bulunamadı hatası ile karşı karşıya geldiğinizde ne yazık ki hesaplarınızın aktif olmadığı gerçeği ile de karşı karşıya geleceksiniz. Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğinizde sonuç elde etmeniz mümkün ve bu süre zarfında instagram yetkilileri, hesabın gerçekten size ait olup olmadığını sorguluyorlar. Bu sürecin ne kadar devam edeceği ya da ne zaman geri dönüş yapacakları ise muamma. Beklemekten başka bir çareniz yok ve mutlaka olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Olumsuz sonuç almanız ihtimaller dahilinde çünkü yetkililer bazı durumlarda hesabın size ait olduğunu tam manasıyla çözemiyorlar ve bu tür durumlarda ek belge talep edebiliyorlar. Kimlik ile birlikte fotoğrafınızı ve A4 üzerine yazılmış bir metin ile ek fotoğraf göndermeniz gerekebilir. Bu tür durumlarda ne yazık ki bekleme süresi çok daha fazla oluyor.

Gerekli belgeleri eksiksiz göndermenizi tavsiye ediyoruz çünkü mail yolu ile iletişim dışında başka bir alternatifiniz bulmuyor ve her eksik belgede süreç biraz daha uzayacaktır. Instagram bu konuda ne yazık ki yavaş hareket ediyor ve çok sayıda talep olduğu için yardımcı olma konusunda da sıkıntı yaşatabiliyor.

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası sorunu ve yine bu sorunun nasıl çözümleneceğini anlatmaya çalıştık. Yönetici ekibi ile iletişim kurduğunuz takdirde bu sorun mutlaka çözüme kavuşacak ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi biraz zahmetli bir sürece karşılık gelebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz