Ana sayfa Mobil Telefonu Televizyona Bağlamak

Telefonu Televizyona Bağlamak [Kesin Çözüm]

214
0

Akıllı cihaz kullanımını çok daha eğlenceli hale getiren özellikle mevcut ve bunlardan bir tanesi de telefonu televizyona bağlamak olacaktır. Evet yanlış duymadınız, cep telefonlarınızı televizyona bağlayabiliyor ve kontrolü çok daha keyifli hale getirebiliyorsunuz.

Bu özelliği destekleyen akıllı cihazların yanı sıra aynı zamanda televizyon modeli detayı da önem arz ediyor. Yeni nesil televizyon ve telefonların büyük bir kısmı bu özelliği destekliyor ve sizlere de çok farklı bir deneyim sunuyor diyebiliriz.

İnteraktif özellikler sayesinde kullanımı daha etkileyici hale getirmek mümkün ve binlerce cihaz sahibi de bu ayrıcalıklardan en iyi şekilde faydalanıyor. Sizler de telefonlarınızı televizyona entegre etmek isterseniz eğer az sona bahsedeceğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Smart Tv Destekli Televizyonlar

Smart tv ibaresini gördüğünüz takdirde sizler de cihazlarınızı televizyonlarınıza sorunsuz bir şekilde bağlayabilirsiniz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yeni nesil televizyonlarda bu özellik mevcut ve sorunsuz bir şekilde işlem yapmanıza da fırsat sağlıyorlar.

Miracast teknolojisini kullanarak sizler de Android cihazlarınızı bağlayabileceksiniz. Screen mirroring özelliğini aktif hale getirdiğiniz takdirde yönetim ve kontrol tamamen sizlerde olacaktır.

Aynı şekilde Samsung cihazlarda Allshare uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı açtıktan sonra aktarmak istediğiniz görüntüyü tek bir tık ile seçebiliyor ve televizyonlarınıza dahil edebiliyorsunuz.

Iphone kullanıcısı iseniz Arkmc dlna upnp uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Şimdi dilerseniz uygulama sürecini detaylı bir şekilde aktarmaya çalışalım ve sizler de bu adımları takip ettiğiniz takdirde bu ayrıcalıktan en iyi şekilde faydalanabileceksiniz.

Android Cihazlar için İşlem Süreci:

Google Chromecast cihazından yardım alarak süreci başlatabiliyorsunuz. Cihazı temin ettikten sonra “Quick settings” menüsü üzerinden cast menüsüne geçiş yapmanız gerekiyor ve aynı şekilde mobil uygulama üzerinden de bu seçeneği aktif hale getirmeniz gerekecektir.

Bir diğer seçenek ise miracast olarak karşınıza çıkıyor. Televizyonlarınızda bu özellik yoksa eğer cihazı dışarıdan temin edebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

iPhone Kullanıcıları için İşlem Süreci:

Denetim merkezi üzerinden ekran yansıtma menüsüne geçiş yaparak sizler de Apple tv seçeneğini aktif hale getirebilir ve aktarımı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

An itibarıyla birçok akıllı cihaz ve televizyon, bu özelliği desteklemektedir ve smart tv özelliği ile birlikte bu eylemi yerine getirmek artık mümkün. Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve bu gelişmeleri yakından takip etmek de her geçen gün biraz daha zorlaşıyor. Hayatlarımızı kolaylaştıran bir gelişim söz konusu ve telefon televizyon bağlantısı ile birlikte çok daha eğlenceli vakit geçirmek de mümkün hale geliyor.

Smart tv özelliği mevcut olduğu takdirde işlem yapmak çok daha kolay ancak bu özelliğe sahip bir televizyona sahip değilseniz dışarıdan cihaz temin etmeniz gerekiyor ve yukarıda yer alan adımlarda bu detayı da sizinle paylaşmaya çalıştık.

Eğer yeni bir televizyon satın alacaksanız bu özelliğin olup olmadığına ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni nesil televizyonların büyük bir kısmı bu işlemi destekliyor ve cihazları çok daha işlevsel bir boyuta taşıyor. Telefonlarınızı, devasa bir ekran üzerinden yönettiğinizi hayal edin. Bunu düşünmek bile keyif veriyor ve gerçeğe dönüştüğü andan itibaren ortaya çok daha mükemmel bir durum çıkıyor.

Adımları takip etmenize rağmen fayda sağlayamadığınızı düşünüyorsanız ya da başarılı olamadıysanız, servis desteği de alabilirsiniz. Televizyonlarınızı satın aldığınız firmanın teknik servis ekipleri de bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak ve taleplerinize yanıt verecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here