Ana Sayfa Mobil Whatsapp Son Görülme Kapatma

Whatsapp Son Görülme Kapatma

406
0

Çevrim içi anlık durumunuzu gizleme işleminin yanı sıra dilerseniz Whatsapp son görülme kapatma seçeneği ile son görülmelerinize de müdahale edebiliyor ve dilediğiniz an gizleyebiliyorsunuz. Neden o saatte çevrim içi oldun sorusu ile sıkça karşı karşıya geliyor ve bu sorudan sıkıldığınızı düşünüyorsanız eğer az sonra bahsedeceğimiz adımları takip ederek sizler de işlem yapabilirsiniz.

Bunun için herhangi bir uygulama ya da ücretli desteğe ihtiyacınız yoktur. Kısa süreli bir işlem sonucunda sizler de derin bir nefes alacak ve dilediğiniz an çevrim içi olabileceksiniz. Kız arkadaşı olanlar ya da yakın arkadaşları tarafından mesaj yazması için baskıya maruz kalanlar, son görülmelerini kapatmayı tercih ediyor. Eğer sizler de onlardan biri iseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Whatsapp Son Görülme Kapatma İşlem Süreci:

Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra ayarlar kısmına giriş yapın. Ayarlar menüsü sonrası hesap butonuna tıklıyoruz ve hesap ayarları ile devam ediyoruz. Kişisel bilgilerimi kimler görebilir butonu ile birlikte son görülme seçeneğine ulaşacaksınız. Son görülmeyi kapat onayı verdiğiniz takdirde son çevrim içi olduğunuz süre, karşı tarafın ekranında yer almayacaktır.

Son görülmeyi kapattığınız takdirde sizler de listenizdeki kişilerin son görülmelerini takip edemeyeceksiniz. En büyük sıkıntılardan bir tanesi budur. Eğer böyle bir hastalığınız varsa, yani karşı tarafın son görülmesine takılı kalıyorsanız ne yazık ki bu adım çok da faydalı olmayacaktır.

Çevrim içi ve Son Görülme Aynı Şey midir?

Çevrim içi olduğunuz anda “Çevrimiçi” ibaresi karşı tarafa sunulurken, son görülmede ise son çevrim içi zamanı karşı tarafa yansıtılacaktır. İkisi farklı konular ve zaten sitemizi incelerseniz iki farklı yazıda yine iki farklı konuya değindiğimizi de göreceksiniz. Son görülme ile birlikte dilerseniz çevrim içi kapatma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede Whatsapp’ta daha rahat bir şekilde takılabilecek ve gezinebileceksiniz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi son görülmeyi kapattığınız takdirde aslında kendinizi de diğer insanlardan, yani listenizdeki kişilerden soyutlamış oluyorsunuz. Karşı tarafın da son görülme bilgisini alamıyorsunuz ve bu detayı da bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Son Görülmeyi Neden Kapatmalıyım?

Bu bir gizlilik ibaresi olabilir ve bu şekilde algılayan insanların sayısı da bir hayli fazla. Neden benim son çevrim içi olduğum saati görsünler ya da neden bunu sorgulasınlar gibi bir düşünceye sahip iseniz eğer sizler de yukarıdaki adımları takip ederek süreci tamamlayabilirsiniz. Ücret ödemenize ya da farklı bir uygulama desteği almanıza gerek yok. Ayarlar bölümünden kontrolleri sağlayabiliyorsunuz ve dilediğiniz an açabileceğiniz gibi dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz.

Son görülme detayı ortaya çıktığında insanlar büyük bir tepki vermişti ve çiftler bu konuda şikayetçi idi ancak bir süre sonra son görülmeyi gizleyebileceğimizi öğrendik ve bu da bizlere derin bir nefes aldırdı. Malumunuz, gecenin bir yarısı Whatsapp’a girdiğimizde çok büyük bir iş karıştırıyormuş gibi bir muamele görüyoruz. Kız arkadaşlarımız ya da erkek arkadaşlarımız bu konuda fazlasıyla hassas. Son görülme ile birlikte çevrim içi durumunu kapatarak bu hassasiyeti ortadan kaldırmak mümkündür.

Neden çevrim içi oldun ya da neden o saatte Whatsapp’ta idin gibi sorulardan kurtulmak isteyenler son görülmeyi kapatmayı tercih ediyor. Gayet basit bir süreç ve dediğimiz gibi eğer açmak isterseniz de yine aynı adımları takip etmeniz gerekiyor. Kontrol her ne kadar uygulamada gibi görünse de dilediğiniz zaman değişiklik yapabiliyor ve isteğe bağlı tercihlerde bulunabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz