Ana Sayfa Mobil Xiaomi Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Xiaomi Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

443
0

Akıllı telefon kullanıcılarını bilgilendirmeye devam ediyoruz. Xiaomi numara engelleme işleminin nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Görüşmek istemediğiniz ya da size herhangi bir şekilde ulaşmasını istemediğiniz insanları, basit adımları takip ederek sizler de engelleyebiliyorsunuz.

Rahatsızlık veren kişilerin size ulaşmasını istemiyorsanız eğer aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. İlgili numara ya da numaraları dilediğiniz an engelleyebilir ve yine dilediğiniz an bu engeli kaldırabiliyorsunuz. Yapmanız gereken şey oldukça basit ve dilerseniz bu adımları hep birlikte inceleyelim ve nasıl ilerlemeniz gerektiğine de yine detaylı bir şekilde göz atalım.

Xiaomi Numara Engelleme

* Menü üzerinden telefon sembolüne dokunarak ilk adımlarımızı atalım. Dilerseniz bu menüye ayarlar üzerinden de ulaşabilirsiniz ancak bu çok daha zahmetli olacaktır.

* Karşınıza sizi arayan numaralar çıkacaktır ve bu liste üzerinden bir seçim yaparak devam etmeniz gerekiyor. İlgili numaraya basılı tuttuğunuzda karşınıza bir pencere çıkıyor ve bu pencerede yer alan üç noktayı andıran sembole tıklamanız gerekiyor.

* Devamında “Engelle” butonunu kullanacaksınız ve tıkladığınız anda ilgili numarayı engelleyebiliyorsunuz.

* Engelleme işlemi öncesi akıllı cihazlarınız teyit almak istiyor ve emin misiniz diye bir soru karşınıza çıkıyor. Bu soruya evet yanıtını verdiğiniz takdirde süreç tamamlanmış olacaktır.

Xiaomi Numara Engellemeyi Kaldırma

Eğer engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak isterseniz yine aynı adımları uyguluyorsunuz ancak son aşamada yani karşınıza çıkan son pencerede bu kez “Engellemeyi kaldır” butonunu kullanacaksınız. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi dilediğiniz zaman engelleme işlemini yapabilir ve yine dilediğiniz zaman bu engeli kaldırabilirsiniz.

Engellediğiniz kişi sizleri arayabiliyor ancak çağrı esnasında sürekli olarak meşgul sesi duyacaktır ve zaten engellendiğini anlaması da uzun sürmeyecektir. Arama yapıldığı takdirde sizlere herhangi bir şekilde bildirim gelmiyor ve aslında işin en güzel tarafı da budur.

Xiaomi numara engelleme durumu aramalar içindir ancak aynı kişi mesaj atabilir ve bunu engellemek için de yapabileceğiniz şeyler var. Diğer yazılarımızda mesaj ile ilgili detayları da aktaracağız ve bu sayede kişi mesaj atsa bile sizler herhangi bir şekilde bildirim almayacak ya da görüntüleme yapamayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz