Ana Sayfa Mobil WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

645
0

Whatsapp, sohbet etmediğiniz kişileri engellemeniz için de sizlere bir seçenek sunuyor ve her zaman söylediğimiz gibi kontrol tamamen sizde olacaktır. Peki ya tam tersi bir durum söz konusu ise? Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız ve bu sayede sizi engelleyen kişileri daha kısa süre içerisinde tespit edebileceksiniz.

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

1. Engelleme durumunda bazı işaretlerden faydalanacağız ve aslında tahmin yürütmeyi deneyeceğiz. Engelleme ile birlikte karşı tarafın online olma durumunu ya da ilgili saati ne yazık ki göremiyoruz. Bununla birlikte kişinin profili üzerinde yapacağı değişiklikler de yine sizinle paylaşılmıyor. Diyelim ki kişi profil fotoğrafını değiştirdi. Eğer engellenmiş iseniz bu değişikliği hiçbir şekilde göremezsiniz ve zaten grip bir kişi görüntüsü ibaresi karşınıza çıkacaktır. Elbette ilgili kişi çevrim içi ve son görülme bilgisini kapatmış da olabilir ve şu an sizlere verdiğimiz detaylar, engellemeyi tespit etmek adına yeterli olmayacaktır.

2. Bir deneme mesajı atın. Eğer engelleme durumu söz konusu ise kişi internetini açtığı anda direkt olarak iki tik ibaresi karşınıza çıkacak yani mesajın teslim edildiğini görebileceksiniz. Engelleme durumu söz konusu ise aylar geçse de bu işaret tek tik olarak kalacak ve gri renkte olacaktır. Kişinin internet bağlantısı olmadığı durumlarda da tek tik durumu söz konusudur ancak uzunca bir süre bekleyip tekrar tekrar kontrol ettiğinizde engellenip engellenmediğinizi tespit etmeniz mümkün olacaktır.

3. Karşı taraf sizi engellemiş ise Whatsapp üzerinden yapacağınız aramalar da her azman için meşgule düşecektir. Aslında en garanti yöntem budur çünkü diğer yöntemlerde kişinin bilgilerini kapatması ya da internetinin kapalı olması durumu göz önünde bulundurulabilir ancak aramanın ulaşmaması durumunda daha net bilgi edinmiş olacağız.

4. Yukarıda bahsi geçen detayları tek tek ele almanızı tavsiye etmiyoruz ve tamamını değerlendirdiğinizde bahsi geçen detaylar sağlanıyorsa, engellendiğinizi bilmeniz gerekiyor.

5. Whatsapp, bu konuda ek bir hizmet ya da bildirim detayı sağlamıyor. Yani direkt Whatsapp üzerinden bunun bilgisini almak ne yazık ki mümkün değildir.

Whatsapp Engellendiğini Gösteren Program-Apk

Birçok kaynakta Whatsapp uygulaması üzerine geliştirilmiş programlardan bahsediliyor ve bu programlar sayesinde sizler de engellendiğinizi tespit edebiliyorsunuz… Peki bu doğru mu? Elbette yanlış ve tamamen bilgilerinizi ele geçirmek adına ortaya konulan çalışmalar bütünüdür. Zararlı yazılımlar sayesinde cihazlarınızdaki tüm bilgileri ele geçirmek mümkün ve bu yüzden tavsiye edilen herhangi bir programı kesinlikle önermiyoruz.

Kaynakların büyük bir kısmı bu tür programların olduğunu dile getiriyor ancak şu an için hizmet veren ücretli ve ücretsiz programların herhangi biri bu konuda sağlıklı bir şekilde hizmet vermiyor. Doğal yöntemler ile engellendiğinizi tespit etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır ve zaten yukarıda bahsi geçen adımları takip ettiğinizde sizler de bunun bilgisini alabiliyorsunuz.

Whatsapp’ta Kişileri Nasıl Engelleyebilirim?

Engellemek istediğiniz kişi ile bir sohbet penceresi açın ve hemen ardından, üst kısımda yer alan profil fotoğrafına tıklayın. Pencereyi biraz aşağı indirdiğinizde engelle butonunun yer aldığını göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda sizler de ilgili kişiyi saniyeler içerisinde engellemiş olacaksınız.

Bu durumda karşı tarafa herhangi bir şekilde bilgi ya da bildirim ulaştırılmıyor. Engelleme işlemini dilediğiniz an yapabiliyor ve yine dilediğiniz an engellemeyi kaldırabiliyorsunuz. Sizler de rahatsız olduğunuz bir kişi ile karşı karşıya geldiğinizde ve o kişinin size ulaşmasını istemediğiniz durumlarda engelleme seçeneğini kullanabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz