Ana Sayfa Whatsapp WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Yükleme

859
2

WhatsApp, kullanıcılara mevcut yazışmaların yedeklenmesi için sohbet yedekleme seçeneği sunmaktadır. Bu yedekleme seçeneği sayesinde yedeklediğiniz konuşmaları silmiş olmasınız bile daha sonra geri yüklemeniz mümkündür. WhatsApp silinen mesajları geri yükleme işlemi yapabilmek için mutlaka sohbet yedeği almış olmanız gerekmektedir. WhatsApp uygulamasını kurarken size hangi aralıklar ile sohbetlerinizin yedeklenmesini istediğinize dair bir seçenek sunulur. Buradaki seçeneklerden günlük, haftalık veya aylık olarak sohbetlerinizi otomatik olarak yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme işlemini tamamen kapatmanız da mümkündür. Ancak bu durumda sildiğiniz mesajları geri yüklemeniz olanaksızlaşır. Mesajlarınızı tamamen silmeden önce yedek aldığınızdan emin olun ve silme işlemini daha sonra gerçekleştirin.

WhatsApp’ta silinen mesajlar nasıl geri yüklenir?

Hem android hem de ios işletim sistemi ile çalışan mobil cihazlarda WhatsApp sohbet yedeği almak mümkündür. Alınan bu sohbet yedekleri istenildiği zaman tekrardan yüklenebilmektedir. Android ve İOS tabanlı cihazlarda WhatsApp silinen mesajları geri yükleme işlemi yapmak için ilk olarak mevcut bir sohbet yedeğinizin olması gerekmektedir. WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar sekmesine tıklayın, buradan Sohbet Ayarları bölümüne girin. Sohbet ayarları sekmesi altında bulunan Sohbet Yedeği konumuna girin. Bu bölümde en son aldığınız Whatsapp sohbet yedeğinin tarihini kontrol edin eğer sohbet yedeğinizin tarihi doğru ise silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

Doğru tarihli bir sohbet yedeğiniz var ise WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve daha sonra Google Play Store ya da App Store üzerinden tekrardan WhatsApp uygulamasını mobil cihazınıza indirin. Uygulama yüklendikten sonra ekranda ilk olarak cep telefonu onay kodu istenen bölüm olacaktır. Telefonunuza gelen onay mesajı ile WhatsApp’ı aktifleştirin. Daha sonra kurulum bitmeden uygulama ekranında Sohbet Yedeği bölümü açılacaktır. Sohbet Yedeği bölümünde yer alan Şimdi Yedekle butonuna basın. Açılacak olan yedekleme ekranında daha önceden aldığınız sohbet yedekleri, tarihi ve bu yedeğin boyutu görülecektir. Seçtiğiniz WhatsApp sohbet yedeğini Geri Yükle butonuna basarak telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra silmiş olduğunuz tüm konuşmalar ve sohbet yazışmaları geri gelecektir.

2 YORUMLAR

  1. Yanlışlıkla Whatsapp uygulamasını telefonumdan silmiştim mesajların gitmesi çok fazla sorun çıkarıyordu, yazınız sayesinde tüm mesajlarıma geri kavuştum çok teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz