Ana Sayfa Whatsapp WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

481
0

WhatsApp milyonlarca kullanıcısına farklı hizmetler sunmak için sürekli yeni güncellemeler yapmaktadır. Sesli aramanın yanında artık WhatsApp üzerinden görüntülü arama gerçekleştirmek de mümkün olmaktadır. Uzun zamandır kullanılan bu özellikten sonra artık gruplarda da görüntülü gelmiştir. İOS ve Android işletim sistemlerini kullanan kişiler WhatsApp’ın görüntülü konuşma hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirler. Peki WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır? Aşağıda bu sorunun cevabını bulabilir ve rahatlıkla görüntülü arama yapabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden görüntülü arama nasıl yapılır?

Öncelikle WhatsApp görüntülü arama yapmak için uygulamanın son sürümünü telefonunuza indirmeniz veya mevcut sürümü güncellemeniz gerekmektedir. Eski WhatsApp sürümlerinde bu özellik bulunmamaktadır. Rehberinizde kayıtlı bulunan kişiler ile internet bağlantısı olan her yerden görüntülü konuşma yapabilirsiniz. İnternet üzerinden görüntülü konuşmayı hem hücresel veri hem de Wi-Fi bağlantısı ile yapmak mümkündür. Hücresel veri ile yapılan görüntülü aramalarda bulunan lokasyondaki internet kalitesine bağlı olarak görüntü kayıpları yaşanabilmektedir. WhatsApp’ın görüntülü arama uygulamasından en yüksek verimi Wi-Fi ile alabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasından görüntülü arama yapmak için öncelikle WhatsApp uygulaması telefonunuzda yüklü değil ise Google Play ya da App Store üzerinden uygulamanın son sürümünü indirin. Eğer uygulama cihazınıza yüklü ise yine bu marketlerden güncellemeler kontrol edin ve yeni bir güncelleme varsa bunu uygulayın. Daha sonra uygulamayı açın. Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın. Açtığınız bu sohbet ekranının sağ üst bölümünde telefon simgesinin hemen yanında kamera simgesini göreceksiniz. Bu kamera simgesine tıklayarak karşı tarafa görüntülü arama isteği gönderebilirsiniz. Karşı taraf sizden gelen görüntülü arama isteğini kabul ettiği an görüşme başlayacaktır. Karşı tarafın reddetmesi veya internet bağlantısı olmaması durumunda görüntülü görüşme yapılamamaktadır.

WhatsApp görüntülü görüşme yapmak için uygulamanın son sürümünün kullanılması gerektiği yukarıda belirtilmişti. Bu durum her iki taraf için de geçerlidir. Yani sadece sizin güncel sürümü kullanıyor olmanız görüntülü arama yapmak için yeterli değildir. Arama yapacağınız kişinin de güncel WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz