Ana Sayfa iPhone IPhone Telefonum Açılmıyor!

IPhone Telefonum Açılmıyor!

337
0

Akıllı telefonlarınız ile ilgili yaşadığınız sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Iphone telefonum açılmıyor şikayetinin nasıl çözümleneceğini de bu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Dünya devi Apple tarafından üretilen ve teknoloji harikası olarak nitelendirilen Iphone marka cep telefonları, uzun ömürlü işlevsel kullanımın yanı sıra kalite konusunda da kullanıcıları tatmin etmeyi başarıyor.

Gündelik hayatlarımızda yanımızda ayırmadığımız akıllı cihazlar sayesinde teknolojiyi yakından takip etme fırsatı elde ediyor ve iletişim kurmanın yanında çağı yakalamayı da başarıyoruz. Iphone bu konuda gerçek bir marka değeri taşıyor ve an itibarıyla piyasanın en iyisi olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

IPhone Telefonum Açılmıyor Sorunu Çözümü

Şimdi dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden telefonların açılmama durumunda neler yapabileceğinize hep birlikte göz atalım ve adımları da birlikte takip edelim.

1. Yazılımsal sorunlara bağlı olarak açılmayan telefonlarda sizler de resetleme işlemini gerçekleştirebilir ve sorunu giderebilirsiniz. Home ve kapat tuşuna aynı anda kısa süreli bastığınız takdirde resetleme ekranı karşınıza çıkacak ve onay vermeniz durumunda süreç başlatılacaktır. Farklı cihazlarda bu tür bir sorun yaşadığımızda genellikle bataryayı çıkartıp yeniden takıyor ve sorunu çözüyorduk ancak ıphone marka telefonlarda bu tür bir işlem söz konusu değildir. Resetleme yapıldıktan sonra telefonunuz kendini yeniden başlatacak ve kısa süre içerisinde açılacaktır. En popüler yöntemlerden bir tanesidir ve kullanıcıların büyük bir kısmı da yine bu yöntemi tercih ediyor. Herhangi bir şekilde fayda sağlayamadıysanız eğer bir diğer yöntemi deneyebilirsiniz.

2. Lihtning kablosu kullanarak bilgisayara bağlanmayı deneyin ve sonrasında itunes desteği alarak telefonlarınızı açabilirsiniz. Power ve home tuşuna 5 saniye kadar basılı tuttuğunuz takdirde itunes ekranında herhangi bir değişiklik ya da hareketlilik durumu söz konusu olmuyorsa eğer donanımsal bir sorundan bahsetmek mümkün olacaktır. Bu yöntem de fayda etmediği takdirde cihazınızı servise vermenizi önereceğiz.

3. Bahsedilen yöntemler herhangi bir şekilde fayda sağlamadıysa, DFU mod tercihi de yapabilirsiniz. BTelefonlarınızı bilgisayara bağladıktan hemen sonra power ve home tuşuna 5 saniye kadar basılı tutun ve ardından power tuşlunu bırakıp home tuşuna basmaya devam edin. ‘’Itunes kurtarma modunda ve bir ıphone tespit etti’’ ibaresini gördüğünüz takdirde geri yükleme işlemi yapabiliyorsunuz. Fabrika ayarlarına dönüş gibi bir şey ve kesin yöntemlerden bir tanesidir.

Teknik Servis Desteği

Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde sizler de mutlaka sonuç elde edeceksiniz. Tüm bu yöntemlere rağmen telefonunuz herhangi bir şekilde açılmıyorsa donanımsal bir sorun mevcut olabilir. Bu sorunu amatör bir müdahale ile ya da yazılım desteği ile ortadan kaldırmak ne yazık ki mümkün değildir. Parça değişimi gerekiyorsa eğer bunu servis ekipleri sorunsuz bir şekilde yerine getirecektir.

Telefonlarınızı hiç vakit kaybetmeden servise verebilir ve daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Telefonlarınızın vadesi dolmuş da olabilir ve bu durumlarda parça desteği ile birlikte cihazları ayakta tutmak mümkün olabiliyor. Telefonun açılmaması durumunda genellikle hiçbir tuş aktif olmuyor ve işlevini de yerine getirmiyor. Resetleme işlemi en bilinen yöntemlerden bir tanesi ancak bazen resetleme ekranı da karşınıza çıkmıyor ve bu durumda sizlerin yapabileceği herhangi bir şey kalmıyor.

Apple markası, teknik destek konusunda muazzam bir marka ve müşterileri ile iletişimi de üst düzey seviyede diyebiliriz. Endişe etmenize gerek yok! Cihazlarınızı servise verdiğiniz takdirde sorun kısa süre içerisinde çözülecek ve firma kaynaklı bir problem mevcut ise yine en kısa süre içerisinde sizlere sıfır bir telefon temin edeceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz