Ana sayfa iPhone Iphone Kapandı Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Iphone Kapandı Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

383
0

Akıllı cihazlar, gündelik hayatlarımızın bir parası haline gelmiş durumda. Bu cihazlar sayesinde birçok konuda yardım alabiliyor ve daha da önemlisi iletişim ihtiyacımızı profesyonel bir şekilde karşılayabiliyoruz. Iphone kapandı açılmıyor sorunu ve çözümü başlığına geçmeden önce dilerseniz yeni dönem teknolojisini konuşalım.

Apple gibi markaların bu sektörde yer alıyor olması ve hali hazırda aktif olarak üretime devam etmesi gerçekten sevindirici bir durum. Amiyane tabirle vücudumuzun bir organına dönüşen telefonlar, her türlü ihtiyacımızda imdadımıza yetişiyor. Peki ama bu cihazların kısa süreliğine hayatlarımızdan çıkması durumunda ne yapacağız? Kapanan ya da donan telefonlar tam olarak buna karşılık geliyor ancak merak etmeyin bu tür sorunların bir çözümü var ve bu yazımızda çözüm yöntemlerini de detaylı bir şekilde incelemeye çalışacağız.

Kapanan ya da donan telefonlarınız için sizler de basit müdahaleler ile birlikte çözüm üretebilir ve telefonlarınızı yeniden hayata döndürebilirsiniz. Servise vermek ne yazık ki zahmetli bir süreç ve haftalarca beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bunun öncesinde yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibidir:

Kapanan ya da Donan iPhone Telefonu Açmak:

– Herhangi bir işlem yaparken ya da durup dururken kapanan veya donan telefonlarınızı açmak için uygulayacağınız ilk yöntem, ses kısma ve güç düğmesine birlikte basarak Apple logosunu beklemek olacaktır. En çok bilinen ve kullanılan yöntemlerden bir tanesidir ve bu yöntem sayesinde sizler de telefonlarınızı resetlemiş olacaksınız. Apple logosunu görene dek basılı tutun ve devamında cihazınız kendiliğinden işlem yapacaktır. Bu tuşlara aynı anda basmanız gerekiyor ve birkaç defa denemeniz gerekebilir. Bu işlem sonuç vermediği takdirde bir diğer adıma geçebilirsiniz.

– 6s ve bir önceki modeller için bu yöntem işe yaramayabilir ancak benzer bir yöntemden bahsedeceğiz. Home, yani ana ekran tuşlu ile birlikte güç tuşluna birlikte basmanız yeterli olacaktır. Yine aynı şekilde Apple logosunu görene dek bunu yapmanız gerekiyor ve saniyeler içerisinde telefonlarınızın kendine geldiğini ve açıldığını göreceksiniz.

– 8 ve üzeri bir model sahibi iseniz eğer yapmanız gereken şey ses açma tuşuna bas çek yapmak olmalıdır. Devamında ise Apple logosunu görene dek yan düğmeye basılı tutmanız gerekiyor.

Hard reset olarak da tanımlanan bu işlem, farklı marka telefon ve modellerde de işe yarayacaktır. Cihazlarınıza herhangi bir şekilde zarar vermiyor ve kesin çözüm yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Logoyu görene dek bu işlemi yapmaya devam edeceksiniz ve akabinde telefonlarınızın yeniden başlatıldığını göreceksiniz.

Doğru uygulama ile birlikte sizler de kapanan ya da donan telefonlarınızı saniyeler içerisinde hayata döndürme şansı elde ediyorsunuz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi birçok farklı modelde fayda sağlayacak ve telefonlarınızı açmanıza yardımcı olacaktır.

Donma ya da aniden kapanma durumlarında cihazlarınız tepki vermeyebilir ve menü tuşlarını kullanamadığınız anlar da olacaktır. İşte bu tür anlarda sizler de hard reset adını verdiğimiz uygulama ile birlikte işlem yapabiliyorsunuz. Cihazlarınız zarar görmüyor ve yeniden başlatmanın farklı bir versiyonu olarak hizmet alıyorsunuz. Yalnızca donma sorununda ya da kapanma sorununda değil. Tuşlardan herhangi bir şekilde faydalanamadığınız anlarda da bu süreci takip edebilirsiniz.

Samsung’un birçok farklı modelinde olduğu gibi yine Huawei modellerinde de bu yöntem çok sık kullanılıyor. Özellikle bataryası çıkartılamayan ve sabit kasa adını verdiğimiz modellerde elinizde farklı bir alternatif olmayacaktır ve bu yöntemi kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here