Ana Sayfa Bilgisayar Windows’ta ADB ve Fastboot İndirme ve Kurulum

Windows’ta ADB ve Fastboot İndirme ve Kurulum

135
0
windowsta-adb-ve-fastboot-indirme-ve-kurulum

Üçüncü parti yazılımları cihazlarınıza entegre etmek ve sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız eğer fastboot ile birlikte hareket etmeniz gerekiyor. windows’ta ADB ve Fastboot indirme ve kurulum işleminden ve ilgili süreçten detaylı bir şekle söz edeceğiz. Soru ve cevap şeklinde ilerleyebiliriz ve bu sayede sizler de soru işaretlerinden kurtulmuş olacaksınız.

Aslında root işlemi ile benzer ve cihazlarınızın tam erişime açık olması adına bu tür bir süreç karşınıza çıkıyor. Tabii ki güvenlik önlemlerini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz ve üçüncü parti yazılımlara da ev sahipliği yapmış olacaksınız.

Windows’ta ADB ve Fastboot Nasıl Kurulur?

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan ilgili yöntemlere ve adımlara hep birlikte göz atalım ve süreci de birlikte inceleyelim.

  • Cihazlarınızı usb ayıklama moduna almanız gerekiyor ve bunu yapmadan ne yazık ki işlem yapamıyorsunuz.
  • Öncesinde geliştirici seçeneklerini aktif etmeyi de unutmayın. Zaten bu aşamadan sonra cihazlarınız hazır hale geliyor ve müdahalede bulunabiliyorsunuz.
  • Android sdk platform tool uygulamasını indirerek başlayalım.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra devam ediyoruz.
  • İzin talebine onay vermek için evet ya da çalıştır butonlarını kullanabilirsiniz ya da dilerseniz tek tek onay verebilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz.
  • İşlemi tamamlamak için bitir butonuna basın ve süreci sonlandırın.
  • Yapmanız gereken bu karda basit ve artık cihazlarınız üçüncü parti yazılımlar için hazır durumda.

Güvenli mi?

Elbette güvenli değil çünkü cihazlarınıza herhangi bir dosya indirmek istediğinizde artık izin alınmıyor ve doğrudan download işlemi yapılıyor. Ayrıca az önce de dile getirdiğimiz gibi üçüncü parti yazılımlar zararlı olabilir ve cihazlarınızdaki birçok bilgiyi de kısa süre içerisinde ele geçirebilir. Akıllı telefon kullanıcıları nasıl ki tam erişim için root yapıyorsa sizler de buna benzer bir sürece imza atacaksınız.

Adımları eksiksiz takip ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Tabi bu aşamada yardım alabileceğiniz farklı birçok program var ancak biz en güvenilir ve en çok tercih edilen bir programı tavsiye ettik. Dilerseniz araştırmalarınızı yapabilir ve diğer programlardan da yardım alabilirsiniz.

Neden İhtiyaç Duyuluyor?

Dosya indirmek istediğinizde sorun yaşayabiliyorsunuz ve güvenlik gerekçesi nedeniyle izin verilmiyor. İşte bu tür sorunları ortadan kaldırmak ve tam erişim sağlamak adına ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Yani root işleminin bir benzeri olduğunu unutmamak gerekiyor. Güvenli olmadığını daha önce de belirtik ancak teknolojiyi kısıtlamalar olmadan kullanmak istiyorsanız eğer sizler de bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Bu işlemi tamamlamak gayet basit ve yukarıda da söz ettiğimiz gibi tercih edebileceğiniz sayısız program var ve ücretsiz olarak hizmet alabiliyorsunuz. Yeni dönemde çok daha fazla programın bu konuda sizlere yardımcı olacağını da hatırlatmak isteriz.

Henüz fikir sahibi değilseniz eğer en azından bir kez bu deneyimi yaşayabilir ve sonrasında cihazlarınızı eski haline döndürebilirsiniz. Merak etmeyin zarar görmeyeceksiniz ve zaten yine sizlerin kontrolü altında olacaktır. İlgili forumları gezdiğinizde de cihaz kullanıcılarının genel anlamda olumlu yorumlar ile destek verdiklerini net bir şekilde görebiliyoruz.

Zaten doğrudan zararlı bir işlem olsa kesinlikle tavsiye etmeyiz ve bu konuda uyarılarımızı da yaparız. Endişe edilecek bir uygulama değil ve tam aksine tam erişim sağlamak adına doğru bir tercih olacaktır. Bu deneyimi yaşadığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak ve bize hak veriyor olacaksınız. Üstelik ücretsiz olarak hizmet alabiliyor ve programlardan faydalanabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz