Ana Sayfa Yazılım Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) Ücretsiz Kullanabilir miyim?

Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) Ücretsiz Kullanabilir miyim?

68
0
microsoft-office-word-excel-powerpoint-ucretsiz-kullanabilir-miyim

Çalışmalarınızı daha kusursuz ve daha kolay bir şekilde yerine getirmek adına Office uygulamalarına her daim ihtiyacınız olacaktır. Microsoft Office ücretsiz kullanabilir miyim sorusu da belli dönemlerde gündeme geliyor ve bizler de editörler olarak bu soruya yanıt vermek adına buradayız. Office olmadan hareket etmeniz neredeyse imkansız. Elbette alternatif programlar ve ilgili uygulamalar var ancak ne yazık ki tatmin edici bir seviyede değil.

Office’i ücretsiz kullanmak için bazı yöntemler var ve bu yöntemleri ele alacağız ve sizlere de detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. Online olarak hiçbir ücret ödemeden tek program üzerinden hizmet alabiliyorsunuz.

  • Word
  • Excel
  • One note
  • One drive
  • Docs.com
  • Power Point

Bu programları tek başına download edebiliyor ve orijinal olarak ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ya da dilerseniz Office 365 ile birlikte 30 günlük deneme sürümünü de tercih edebilirsiniz. 30 gün boyunca hiçbir ücret ödemeden sizler de hizmet alabileceksiniz ve orijinal ürün kullanmış olacaksınız.

Bunun dışında ne yazık ki farklı bir seçenek karşınıza çıkmıyor ve lisanssız sürümleri kullanmanız gerekiyor. aslında birçok bilgisayar kullanıcısı da bu yöntemi tercih ediyor ve torrent ya da farklı adresler üzerinden lisanssız programları download ediyor.

microsoft-office-word-excel-powerpoint-ucretsiz

Deneme Sürümü ile Ücretsiz Kullanma

Office365, programları daha yakından tanımanız ve en azından bilgi edinmeniz adına sizlere bu tür bir fırsat sunuyor. 30 gün boyunca deneme sürümü aktif olarak kullanıma hazır hale getiriliyor ve bu süre tamamlandığı takdirde lisanslı ürünü satın almanız yani ödeme yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde programlar kullanıma katılacak ve herhangi bir şekilde hizmet alamayacaksınız.

Deneme sürümü ile birlikte sizler de tanışma sürecine dahil olabilir ve en azından bu süre zarfında belli başlı işlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz. Peki ama neden lisanslı ürünler tercih edilmiyor ya da birçok insan neden lisanssız ürünlere daha fazla kıymet veriyor?

Bu sorunun cevabı gayet açık çünkü lisanslı Office satın almak istediğinizde karşınıza çok yüksek rakamlar çıkıyor. Eğer kurumsal bir firma iseniz ve çalışanlarınızın Office programlarına ihtiyacı varsa tabii ki satın almanızı tavsiye ediyoruz ancak ev ortamında sıradan işler için Office kullanacaksanız deneme sürümü ya da lisanssız ürünler de bir şekilde taleplerinize yanıt verecek ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Office Programları Ne İşe Yarıyor?

Word belgesini kullanarak metin destekli çalışmalar hazırlayabilir ve bunları kaydedebilirsiniz. Power Point ile birlikte sunumlarınızı slayt şeklinde çok daha estetik ve etkileyici bir şekilde aktarabilirsiniz. Bunun yanı sıra Excel ve benzeri programlar ile birlikte tablo oluşturabilir ve matematiksel işlemleri de çok daha kolay ve profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Aslında birçok farklı özellik sunuluyor ve gündelik hayatlarınızı da bilgisayar ortamında daha kolay bir hale getiriyor diyebiliriz.

Eğer sizler de profesyonel bir bilgisayar kullanıcısı iseniz ve daha da önemlisi vaktinizin büyük bir kısmını bilgisayar başında geçiriyorsanız Office programlarına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Lisanssız ürünler bir süre sonra hata vereceği için canınızı sıkabilir ve daha da kötüsü çalışmalarınız yarım kalabilir. Lisanslı ve orijinal ürünlerde ise bu tür bir şey asla ve asla söz konusu olmayacaktır.

Microsoft Office ücretsiz kullanma konusunda karar verecek olan elbette sizlersiniz ancak uzun vadede bir kullanım için ödeme yapmanızı ve lisanslı ürün tercihinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede daha profesyonel bir çalışma sürecine imza atmak da mümkün hale gelecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz