Ana Sayfa Mobil Android Root Kaldırma ve Root silme Nasıl Yapılır?

Android Root Kaldırma ve Root silme Nasıl Yapılır?

50
0
android-root-kaldirma-ve-root-silme-nasil-yapilir

Tam erişim sağlamak adına Android kullanıcılarının root işlemine yer vermeleri gerekiyor ve bunu da nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak anlatacağız. Root kaldırma ve root silme nasıl yapılır sorusuna yanıt vermenin yanı sıra bu işlemin cihazlarınızı nasıl etkileyeceğini de yine detaylı bir şekilde aktarmış olacağız.

Akıllı telefon kullanıcıları bazı programlara ya da uygulamalara erişim sağlamak istediğinde ne yazık ki bir engel ile karşı karşıya geliyor. Bu engelleri aşmak için de root işlemine ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bu arada unutmadan belirtmek gerekiyor ki root işlemi yaptığınızda garanti süreci de sonlanmış olacaktır. Yani cihazlarınızdaki herhangi bir sorun durumunda garanti kapsamı dışında değerlendirme yapılacak ve ücret ödemek durumunda kalacaksınız.

Android Telefonlarda Root Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bunu göze alıyorsanız eğer sizler de rotlu cihaz kullanabilir ve bu şekilde devam edebilirsiniz. dilerseniz ana konumuza dönelim ve bu işlemi nasıl yapabileceğinize de hep birlikte göz atalım. Rootlu cihazlarınızı yeniden eski haline döndürmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Supersu uygulamasını kullanarak bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Ayarlar kısmına giriş yapalım ve superuser kısmını aktif hale getirelim.
  • Bu ayarı yaptıktan hemen sonra root kaldırma seçeneği de karşınıza çıkıyor ve onay vermeniz durumunda sizler de cihazlarınızı eski haline döndürebiliyorsunuz.
  • Onay verdiğinizde cihazınız yeniden başlatılacaktır ve bu süre zarfında beklemek dışında yapacağınız farklı bir şey yoktur.
  • Yeniden başlatılan cihaz açıldığında root’un kaldırıldığını ve cihazlarınızın eski haline döndüğünü sizler de göreceksiniz.

Neden Root Etmeliyim?

Bunun cevabı çok basit Ücretsiz oyun ya da uygulamalardan faydalanmak istiyorsanız eğer tam erişim sağlamak durumundasınız ve tam erişim için de root ihtiyacı doğuyor. Bu ihtiyaca nasıl ve ne şekilde yanıt alacağınızı da detaylı bir şekilde anlattık. Site içerisinde yer alan makalelerde root işleminin yapılması ve kaldırılması gibi detaylar da yer alıyor.

Root yapıldıktan sonra dilediğiniz her uygulamayı ya da programı cihazlarınıza indirebilir ve sizler de kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabi zararlı yazılımları da göz önünde bulundurmak gerekiyor ve bu riski alacaksanız eğer root yapmanızı öneriyoruz.

Neden Root Etmemeliyim?

  • Çok sayıda zararlı yazılıma ev sahipliği yapmış olacaksınız ve bu da cihazlarınızın güvenliğini bir şekilde ortadan kaldıracaktır. Bu yüzden root işlemi pek de tavsiye edilen bir işlem değildir ancak akıllı telefon kurtları bunu dinlemiyor ve root işlemi ile birlikte tam erişim hakkı elde ediyorlar.
  • Bir diğer önemli husus ise garanti sürecidir. Rotlu telefon hiçbir şekilde garanti kapsamında ele alınmıyor ve herhangi bir sorun yaşadığınızda sizler de ücret karşılığında servis hizmeti alabiliyorsunuz. Bunu göze alıyorsanız eğer root ile devam edebilirsiniz ancak bizler kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Root nedir, neden yapılır ya da neden yapılmaması gerekir gibi sorulara tüm detayları ile yanıt vermeye çalıştık. Sizler de bu adımları takip edebilir ve süreci dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Akıllı telefon teknolojisi muazzam bir seviyeye ulaşmış durumda ve kullanıcıların da artık çok daha bilinçli hareket ettiklerini net bir şekilde görebiliyoruz.

Root süreci de bunlardan biri ve az önce de dile getirdiğimiz gibi eğer tam erişim vermek ve kontrolü tamamen ele geçirmek isterseniz sizler de bu seçeneği kullanabilirsiniz. Adımları takip etmeniz yeterli olacak ve sürecin sonunda sizler de cihazlarınızı tam erişime açık hale getireceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz