Ana Sayfa Mobil Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Arama Yönlendirme

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Arama Yönlendirme

320
0

Operatör kullanıcıları için merak edilen sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da siz değerli okurlarımıza Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom arama yönlendirme işleminden ve süreçten bahsedeceğiz.

Bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur ve sizler de dilediğiniz an yönlendirme işlemi yapabiliyorsunuz ancak bazı operatörler, özellikler kurumsal üyeler için ekstra hizmet sunabiliyor ve bu da ekstra ücretlendirmeye karşılık geliyor. Az sonra tüm bu detayları sizinle paylaşacağız ve merak ettiğiniz soruları da ortadan kaldırmış olacağız.

Arama Yönlendirme

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom arama yönlendirme işlemlerini ayrı ayrı ele almak istedik ve farklı operatörlerde bu sürecin nasıl işlediğini sizler de görüntülemiş olacaksınız. Çağrı almak istemediğiniz anlar olabilir ya da en meşgul anlarınızda telefonlarınızın kapalı olmasını istemiyor da olabilirsiniz. İşte bu tür anlarda ya da durumlarda sizler de arama yönlendirme yapabilir ve bu sayede gelen çağrıları farklı bir numaraya aktarabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu sürecin nasıl işlediğini ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini hep birlikte inceleyelim.

Turkcell Arama Yönlendirme

Arama bölümüne giriş yapmanız gerekiyor ve bu bölüme *21 yazdıktan hemen sonra yönlendirmek istediğiniz numarayı eklemeniz yeterli olacaktır. Eğer yönlendirme ile ilgili işiniz bittiyse ve artık kapatmak istiyorsanız #21# tuşlaması yapmanız yeterli olacaktır.

Arama yönlendirmeyi kapatmadığınız sürece bu hizmeti almaya devam edeceksiniz ve az önce de belirttiğimiz gibi işlem tamamlandıktan sonra dilediğiniz an kapatabiliyor ya da açabiliyorsunuz. Yoğun olduğunuz anlarda bu hizmetten faydalanabilir ve telefonlarınızı farklı bir kişiye yönlendirebilirsiniz. Özellikle iş hayatındakiler için kurtarıcı bir niteliğe sahip ve bu sayede telefonlarınız kapalı görünmeyecek ya da size ulaşmak isteyen kişiler de bir şekilde mesajlarını iletmiş olacaktır.

Vodafone Arama Yönlendirme

Vodafone hat sahibi iseniz eğer sizler de arama yönlendirme hizmeti alabilirsiniz. Yoğun olduğunuz anlarda imdadınıza yetişecek olan bu hizmetten faydalanmak için yapmanız gereken şey oldukça basittir. Arma bölümüne girdikten hemen sonra **21* tuşlaması yapın ve başına sıfır ekledikten sonra yönlendirme yapacağınız numarayı ekleyin. Eğer sadece ulaşılamadığınız anlar için bir yönlendirme yapmayı tercih ediyorsanız **61* tuşlaması yapmanız ve onay vermeniz yeterli olacaktır.

Yönlendirme ile işiniz bittiğinde iptal etmek isterseniz eğer ##21# tuşlaması ile birlikte sizler de hizmeti deaktif hale getirebilirsiniz. Dilediğiniz zaman kullanıma açabiliyor ve yine dilediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz. Bu işlemi cep telefonlarınızın ayarlar-arama ayarları bölümünden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem biraz daha basit ve ezberlediğiniz takdirde sizler de herhangi bir şekilde zorlanmayacaksınız.

Türk Telekom Avea Arama Yönlendirme

Yine arama bölümüne giriş yaparak *21* tuşlaması yapın ve ilgili numarayı ekleyin. İptal etmek istediğinizde ise #21# tuşlaması yeterli olacaktır. Az önce de bahsettiğimiz gibi eğer dilerseniz cihazlarınızın arama ayarları bölümünden de bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Her operatörde farklı bir kombinasyon mevcut ve yine her telefon modelinde de farklı bir ayar menüsü karşınıza çıkacaktır.

Arama yönlendirme işlemi için herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi bir kez daha hatırlatmak isteriz ve kullandığınız operatör ne olursa olsun bu konuda bir bedel ödemiyorsunuz. Telefonlarınızı meşgule atmak ya da daha kötüsü kapalı tutmak yerine bu yöntemi tercih etmeniz daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır. Sizler de hemen şimdi test edebilir ve bu hizmetten en iyi şekilde faydalanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz