Ana Sayfa Bilgisayar Telefonda ve Bilgisayarda IP Adresi Değiştirme

Telefonda ve Bilgisayarda IP Adresi Değiştirme

315
0

Cihazlarınıza herhangi bir müdahalede bulunmadığınız takdirde otomatik bir ip adresi alacaktır ve bu da orijinal ip olarak karşımıza çıkıyor. Erişim paketiniz hangi adreslere izin veriyorsa o adreslere giriş yapabiliyorsunuz ancak internet özgürlüğü konusunda sıkıntı yaşadığımız şu son günlerde ip değişikliğine her daim ihtiyacımız olacaktır. Telefonda ve bilgisayarda ip adresi değiştirme başlığı altında bu işlemi nasıl yapabileceğinizi sizlere de aktarmak istiyoruz.

Telefonda ve bilgisayarda ip adresi değiştirme şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza sayısız kaynak çıkacaktır ancak bizim amacımız daha basit ve sade bir şekilde anlatmaktır. Ip adresinizi değiştirdiğiniz takdirde sizler de yasaklı sitelere dilediğiniz an erişim sağlayabiliyorsunuz. Dilerseniz bu işlemi nasıl yapacağınıza hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 kullanıcıları için bilgilendirme yapacağız ve yazımızın sonunda android kullanıcıları için de bir bilgilendirme metni yer alacaktır. Dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım ve soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

  • Ağ simgesine tıklayarak ağ ve paylaşım merkezine giriş yapmanız gerekiyor.
  • Açılan yeni pencere üzerinden ağ adınıza tıklamanız gerekiyor ve devamında özellikler sekmesini tercih ediniz.
  • Internet protokolü sürüm 4 yazısına çift tıklayarak devam ediyorsunuz.
  • Açılan bölümde aşağıdaki ip adresini kullan diyerek devam ediyorsunuz ve dns tercihini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz.
  • Tamama tıkladığınız takdirde ip adresini sorunsuz bir şekilde değiştirmiş olacaksınız.

Vpn Programları ile IP Adresi Değiştirme

Az önce bahsi geçen işlemler size yorucu ya da zahmetli geliyorsa eğer program desteği alabilirsiniz ve bu sayede tek bir tık ile dns adresinizi değiştirmiş olacaksınız. Vpn araması yaptığınızda karşınıza sayısı program çıkıyor ve bunlar arasından bir tercih yapmanız yeterli olacaktır. Programı kurup çalıştırdığınız takdirde sizin için bir ip adresi belirliyor ev farklı ülkelerin dns’lerini de sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Erişim yasağını saniyeler içerisinde ortadan kaldırmak ve dilediğiniz her siteye erişim sağlamak bu sayede mümkün hale geliyor ve programların büyük bir kısmının ücretsiz olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Neden IP Adresi değiştiriyoruz?

Bunun birçok nedeni var ve ne yazık ki gelişmemiş ülkelerde internet özgürlüğünün kısıtlanması en önemli nedenlerden bir tanesidir. Hali hazırda birçok siteye erişim engeli getirilmiş durumda ve para ödeyerek hizmet aldığınız internetten dilediğiniz gibi faydalanamıyorsunuz. Giriş yapmak istediğiniz sitenin mahkeme kararı ile erişime kapatıldığını görüyorsanız eğer elbette ip değişikliği yapmak durumunda kalıyorsunuz. Aslında internet kullanıcılarını buna itiyor ve zorunlu hale getiriyorlar.

Ne kadar yasaklanırsa yasaklansın insanlar bu sitelere giriş yapmaya devam edecektir. Erişim engelini ortadan kaldırmak adına buna ihtiyacımız var ve hali hazırda birçok program da bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyor. Dilerseniz Android kullanıcılarının bu konuda neler yapabileceğine de hep birlikte göz atalım.

Android IP Adresi Değiştirme

Turbo Vpn: en kullanışlı programlardan bir tanesidir ve tek bir tık ile ücretsiz olarak sizler de işlem yapma fırsatı elde ediyorsunuz. Abd, Hollanda, Almanya, Kanada ve çok daha fazla ülkenin ip adreslerinden faydalanabiliyorsunuz. Ülkenizde yasak olan sitelere bu program ile birlikte erişim sağlayabilirsiniz. Vpn adı altında tasarlanan çok fazla program var ve zaten Google Play mağazasına giriş yaptıktan sonra arama yaptığınız takdirde sizler de bu programlara saniyeler içerisinde ulaşabileceksiniz. Ücretsiz programlardan faydalanmanızı tavsiye ediyoruz ve Turbo vpn de yine bu programların başında geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz