Ana sayfa Mobil Turkcell Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Turkcell Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

169
0

Rahatsız edilmek istemediğiniz durumlarda sizler de numara engelleme hizmeti alabilirsiniz. Turkcell numara engelleme nasıl yapılır? Sorusuna bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. Bireysel kullanıcıların yanı sıra kurumsal hat sahipleri de yine bu hizmetten en iyi şekilde faydalanabiliyor. Peki süreç nasıl işliyor? Gelin hep birlikte bunun yanıtına göz atalım.

Sizi sürekli arayan ve rahatsız eden numaraların, talepleriniz doğrultusunda kara listeye alınması ve size ulaşmalarını engelleme durumuna numara engelleme adı verilmektedir. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bireysel hat sahibi olmanız ya da kurumsal hat sahibi olmanız durumu değiştirmiyor. Her iki durumda da bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz.

Turkcell, birçok hizmette olduğu gibi bu hizmette de belli bir ücret talebinde bulunuyor ancak güncel rakam konusunda net bir bilgi sahibi değiliz. Destek hattına bağlandığınızda ya da en yakın Turkcell şubesini ziyaret ettiğinizde sizler de bu konuda daha net bilgi edinebileceksiniz.

Turkcell Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Engelle yazıp 2222’ye sms göndererek sizler de ücretli hizmet alabilirsiniz. Onay verildiği takdirde karşınıza birçok farklı seçenek çıkacaktır ve bu seçenekler de aşağıdaki gibidir.

-Belirleyeceğiniz numaralardan çağrı almak ve rahatsız edilmek istemiyorsanız eğer CAGRIIZIN yazın ve ilgili numarayı ekleyip 2222’ye sms gönderin. Saniyeler sonra onay mesajı alacaksınız ve artık eklediğiniz numara sizleri herhangi bir şekilde arayamayacak ya da rahatsız edemeyecektir. Onay mesajı gelmediği takdirde çağrı merkezini arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. İşlemleriniz genellikle saniyeler içerisinde sonuçlanıyor ancak sisteme bağlı problemler nedeniyle zaman zaman aksaklıklar yaşanabilir.

-Sms almak istemediğiniz durumlarda ise SMSENGELLE yazıp ilgili numarayı ekleyin ve 2222’ye sms atın. Bu sayede ilgili numara size herhangi ir şekilde mesaj atamayacak ve ulaşamayacaktır.

Turkcell Numara Engelleme işleminde Ne Kadar Ödeyeceğim?

Faturalı hat sahibi iseniz ya da hazır kart kullanıcısı iseniz sizler de 3 lira 49 kuruş ödemek durumunda kalıyorsunuz. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi Turkcell, birçok hizmetten ek ödeme talep ediyor. Bu ödemeyi aylık olarak yapacaksınız ve dilediğiniz zaman abonelikten çıkabiliyorsunuz. Faturalı hat sahibi iseniz eğer takip eden ayda faturanıza yansıdığını göreceksiniz ancak hazır kart kullanıcısı iseniz liralarınızdan yani kontörünüzden çekilecek ve sizlere de bilgi verilecektir.

Ay içerisinde iptal ettiğiniz takdirde, ay sonuna kadar bu hizmeti almaya devam ediyorsunuz ve ekstra bir ödeme yapmanıza da gerek kalmıyor. Başvurularınızı dilerseniz çağrı merkezi aracılığı ile yapabilir ya da şubeyi ziyaret ederek de bu hizmeti alabilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz yöntem ise en kolay olan yöntemdir ve tek bir sms ile engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Abonelikten Çıkabilir miyim?

Engelleme hizmetine ihtiyacınız olmadığı durumlarda sizler de aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Yine şube aracılığı ile olduğu gibi çağrı merkezi personeline taleplerinizi iletmeniz de yeterli olacaktır.

Arama engelleme ve sms engelleme hizmeti, Turkcell hat sahiplerine sunulan en önemli avantajlardan bir tanesidir. Sizleri sms ve arama yolu ile rahatsız eden numara ya da numaralar olduğu takdirde engelleme hizmeti alabilir ve ilgili numarayı kara listeye alabilirsiniz. Kişi, sizleri aramak istediğinde ya da sms attığında herhangi bir bildirim almıyorsunuz ve atılan sms’ler de herhangi bir şekilde saklanmıyor.

İletişimi tamamen koparmak ve rahat bir nefes almak adına önemli bir hizmet olduğunu düşünüyoruz. Turkcell Numara Engelleme işleminde ödeyeceğiniz tutar da gayet cüzi bir miktar ve bütçelerinizi sarsmayacağını düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here