Ana sayfa Mobil Telefon Hafızası Dolu Gözüküyor

Telefon Hafızası Dolu Gözüküyor

895
1

Telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar, kayıt altında tutulan fotoğraf ve videolar, telefonlarınızın hafızasını dolu gösterebilir. Bununla birlikte gereksiz dosyalardan da telefonlarınızda yer ettiğini unutmayın. Telefon hafızası dolu görünüyor uyarısını aldığınız takdirde yapabileceğiniz çok sayıda işlem var ve bu yazımızda da bu alternatifleri inceleyeceğiz.

Telefonlarınızdaki uygulamaları silmek yerine sizler de yardımcı ürünlerden faydalanabilir ve bu sayede farklı bir depolama alanı yaratarak hafızada yer açabilirsiniz. Dropbox ile birlikte Google Drive da bu bağlamda yardım alabileceğiniz profesyonel uygulamalardan bazılarıdır. Önemli dosyalarınızı saklayabilir ve telefonlarınıza rahat bir nefes aldırabilirsiniz.

Bazı uygulamalar için de bilgi vermek istiyoruz ve birçok akıllı telefon kullanıcısının tercih ettiği instagram uygulaması da çerezler konusunda sıkıntı yaşatabiliyor. Zaman zaman Ayarlar-uygulamalar-instagram-depolama adımlarını izleyerek verileri temizleme eylemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede gereksiz ve birikmiş dosyalar saniyeler içerisinde silinecek ve hafızada yer açmış olacaksınız.

Program Desteği

Telefon hafızası dolu gözüküyor şeklinde bir uyarı alıyorsanız eğer bu sorunu program desteği ile de girebilirsiniz. Ccleaner, en popüler uygulamalardan bir tanesidir ve tamamen ücretsiz olması da bu uygulamayı popüler hale getiriyor. Telefonlarınızdaki gereksiz uygulamaları ya da uzun süredir kullanmadığınız tüm uygulamaları sizlere sunuyor ve silmek isteyip istemediğinizi soruyor.

Telefonlarınızın bir köşesinde, unuttuğunuz ve uzunca bir süredir kullanmadığınız uygulamalar olabilir ya da sildiğinizi düşündüğünüz uygulamalara ait kırıntılar da hafızaları zorlayacaktır. Telefonlarınızın hafızasında yer açmak istiyorsanız eğer sizler de hiç tereddüt etmeden Ccleaner isimli programı indirebilir ve telefonlarınızın rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bu tür programların sayısı çok fazla ve mağazaları ziyaret ettiğinizde kendi kategorileri içerisinde çok fazla uygulamanın mevcut olduğunu sizler de göreceksiniz. Temizleme işlemini daha profesyonel bir şekilde yapan ve bununla birlikte telefonlarınızın hafızası dolmaya başladığında sizleri uyaran bir uygulamadan bahsediyoruz. Bu sayede sürekli olarak takip etmek durumunda kalmayacaksınız ve uyarılar doğrultusunda daha profesyonelce hareket etmiş olacaksınız. 2018 yılının en çok tercih edilen programlarından bir tanesi diyebiliriz ve an itibarıyla milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda.

1 YORUM

  1. Telefonumda hafizanin dolu olmasi icin bir neden yok ancak emei arttırdıktan sonra dolu gözükmeye başladı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here